Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Acer Aspire One netbookom...

Acer Aspire One netbookom (nagyon régi, windows XP-vel) rá tud kapcsolódni a netre kábellel és wifivel is, mégse megy a net se így se úgy?

Figyelt kérdés
Tökéletes a wifi erőssége, kiírja hogy rá van kapcsolódva, de nem tölt be semmilyen oldalt, nem megy a net annak ellenére, hogy minden "tökéletes". Internetkábellel szintén... esetleg van valami ötletetek, mit tehetnék/mit próbálhatnék meg? Érdemes tudni, hogy a gép másfél év fiókban pihenés után van először bekapcsolva, de mikor eltettem, már akkor se ment a net. Azóta próbáltam kikapcs/bekapcs, kábel kihúz-majd vissza, wifi ki/bekapcs, és eddig nem sokat segített.

2014. okt. 27. 12:03
 1/2 Lajos54 ***** válasza:

"Tökéletes a wifi erőssége, kiírja hogy rá van kapcsolódva, de nem tölt be semmilyen oldalt, nem megy a net annak ellenére, hogy minden "tökéletes""

Ha a wifi-jel nem tartalmazza az internetet, attól még "tökéletes a kapcsolat". Tulajdonképpen a router jelét érzékeli a számítógép, az már más kérdés, hogy valójában a router nem oszt meg semmit.

"Internetkábellel szintén..."

Hova dugod az adatkábelt, ami a gépbe megy? Ha a routerbe, akkor lehet ugyanez a helyzet.

Másik géppel próbáltad már? Ha az működik, akkor ebben a gépben kell keresni a hibát. Hogy hol?

Így messziről, ennyi információból nagyon nehéz okosat mondani.

Tehát a lényeg, hogy legyen valóban internet kapcsolat (jel), aztán utána jöhet a wifi.

2014. okt. 27. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Igaz,ennyi információból tényleg nem sok minden derül ki, de eléggé laikus vagyok a témában-gondolom, látszik... Mindenesetre a gépben van elállítva valami, feltételezem, mivelhogy most is azt a wifit használom telefonról, ami gépen nem megy. Kollégiumban lakom, a rooterhez nincs hozzáférésem, a szobatársamnak megy adatkábellel is.
2014. okt. 27. 15:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!