Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Tömörített formátumban, gépre...

Terminator888 kérdése:

Tömörített formátumban, gépre letölteni és offline használatra keresek zeneszöveg adattárakat, tudnátok ide másolni működő linkeket ilyenhez?

Figyelt kérdés

Elegem van abból, hogy egyenként, ráadásul neten kell vadászni dalszövegekre. Érdekel magyar és külföldi egyaránt.


Ezért keresek adattárat, ahol megvan pár ezer (az se baj, ha pár tízezer) zenekar összes dalszövege - gondolom 2-3 gigánál nem több.

Elsősorban metal érdekel, azon belül minden alkategória, ha csak olyan adattár van.



2014. okt. 28. 19:05
 1/3 anonim ***** válasza:

Hát én ilyenről még nem hallottam, de nem is látom sok értelmét, mert nem hinném hogy kényelmesebb kikeresni a te fájlrendszeredben, mint online.


A szoftveres lejátszókhoz (winamp, foobar, stb) lehet telepíteni ilyen plugint, ami egy adatbázisból kikeresi automatikusan a dalszöveget. Az egyik ilyen el is menti automatikusan .txt formátumban és te határozod meg, hogy melyik könyvtárba. Ha a zenefájl könyvtárjába mented, akkor egy idő után egy elég jól struktúrált adatbázisod lesz dalszövegekből.



Korábban Symbian-on használtam a Quasar lejátszót, abban is volt ilyen szolgáltatás, nem hinném, hogy a korszerűbb okostelefon operációs rendszereken ne lenne.


Vagy itt van ez: [link]

Bár ezt csak akkor tudod használni, ha van last-fm fiókod és használsz scrobbler-t is.


A [link] oldalon meg fent vannak az albumok szövegei egy oldalon, elég kényelmes használni, de le is mentegetheted.


Magyar zenékhez meg marad a zeneszöveg, mert elég ritkán van magyar találat.

2014. okt. 29. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

No, sikerült annyira felidegesíteni, hogy válaszoljak...


Szóval

1. offline kényelmesebb, mint online, ha nincs online, merthogy ahhoz ugye kellene pl. internet előfizetés

2. ey kell mindenféle pluginhoz is

3. "okos"telefonokat azzal etetném meg aki kitalálta, ha hozzám vágnának egyet, hát hangulat válogatja eladom bagóért vagy szimplán szétverem az illető fején


4. darklyrics jó... albumonként leszedni, csak ugye nem a kérdésre válasz minthogy nem felel meg a kritériumoknak...


A válasz értéke 0

2014. nov. 4. 15:41
 3/3 anonim ***** válasza:

Sajnálom, hogy csak az idődet raboltam a rásonysápberencsi közösségi házban...

Egyébként a figyelmedbe ajánlanám a naptárat. A kilencvenes éveknek vége.

2014. nov. 4. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!