Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Szeretnék Wifi hálózatot...

Savana_M kérdése:

Szeretnék Wifi hálózatot létrehozni egy smart tv-hez, úgy, hogy a vezetékes internetet wifi routerhez kötöm. Ehhez bármilyen wifi routert vehetek internetszolgáltatótól függetlenül? És egyáltalán így a Tv érzékelni tudja a hálózatot?

Figyelt kérdés

2014. okt. 29. 22:01
 1/8 P.O.C. ***** válasza:

Bármilyet vesztesz (ha csak interneted van, és nincs más IP alapú szolgáltatásod, pl.: IP TV, VoIP telefon, stb)


Persze a saját érdekedben mondom, nem kell egyből a legolcsóbb "Tesco gazdaságos" szutykokat megvenni (pl.: DS-Link, Tenda és társai)


Miután beállítottad a router -t, a TV automatikusan tud hozzá csatlakozni.

2014. okt. 30. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

én még a tp-linket is a nem ajánlottak közé sorolnám. eddig rengeteg panasz volt róla.

[link] egy ilyen viszont megfelelhet kisebb hálózathoz

2014. okt. 30. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 P.O.C. ***** válasza:
***vesztesz = vehetsz.
2014. okt. 30. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a segítséget! :)

Esetleg tudnátok nekem egy jó fajta wifi routert ajánlani? Lehetőleg 10.000 Ft alatt. Ha már veszek, akkor vegyek egy jót :)

2014. okt. 31. 13:00
 5/8 anonim ***** válasza:
talán olvasd el amit írtam....
2014. nov. 3. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

wdhun:

Vezetékes hálózat: 10/100MBps


ami nekünk van:

[link]

annak ellenére, hogy beépített antennás jó jelet ad, gigabites port ( kábel )

2014. nov. 3. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

#6 Ebben a típusban nekem csak a beépített antennák amik nem szimpatikusak. Persze ettől még lehet jó...


A vezetékes hálózatnál pedig (még) többnyire elegendő a 100Mbit, hacsak nem az internet sávszélessége megköveteli (erről nem írt semmit) vagy több vezetékes gép van a hálózaton. Úgyis a wifi lesz a szűk keresztmetszet...


Összegezve szerintem mindegy, hogy d-link vagy asus, én mind a kettőt márkát használom napi szinten (csak más típust) és megvagyok velük elégedve. Stabilan hozzák az elvárt szintet...

2014. nov. 4. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 P.O.C. ***** válasza:

A TP-Link valóban sokat romlott minőségileg az utóbbi pár évben. Nagyon tömegcikk lett. Talán nem véletlen hogy a garanciát fokozatosan leszállították 5 évrőfről 2 évre. Viszont ha jót fogsz ki az évekig stabilan ketyeg.


A D-Link -nek csak a nagyon olcsó modelljeivel kell vigyázni, pl.: DIR-600, go-rt-n(xxx). A többi teljesen rendben van.


Az Asus jó minden árkategóriában.


A Linsys/Cisco el van szállva magától árügyileg, nem mondom hogy nem jó, de 20 ezer alatt csak fing kis butított modelljei vannak. Alig van választék.


Még a ZyXEL amit érdemes számba venni. Jó ár/érték arány, nagy tudás és magyar nyelvű menü.

2014. nov. 4. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!