Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Facebookon kaptam ezt az...

Facebookon kaptam ezt az üzenetet, és az a kérdés, hogy tulajdonképpen mi ez, és hogy más is kapott-e ilyen levelet?

Figyelt kérdés

" Szia!

Személyesen még nem biztos, hogy ismerjük egymást, viszont a profilod felkeltette az érdeklődésemet, amit egy közös ismerősünk ajánlott a figyelmembe. Azért írok, mert cégünk folyamatos fejlődése lehetőséget adott arra, hogy új irodákat nyissunk Budapesten, Győrben és sok más városban. Főállásba és mellékállásba egyaránt keresünk munkatársakat. Úgy döntöttünk, hogy mi magunk keresünk olyan embereket, akik számára érdekes lehet egy korrekt fizetéssel járó munkalehetőség. Ennek a minimális feltétele egy sikeres érettségi. Több munkakörbe keresünk munkatársakat, most állítjuk össze a csapatot. Tevékenységeink: PR, marketing, kommunikáció, pénzügy, kereskedelem, elemzés, menedzsment, oktatás. Célunk egy fiatalos, jó hangulatú iroda összeállítása. Lehetőséget biztosítunk a folyamatos szakmai, személyes és anyagi fejlődésre. Kimondottan fontosnak tartjuk a munkatársaink motiválását és elismerését. Amennyiben érdekel a munkalehetőség, és nyitott vagy egy kötetlen beszélgetésre, ahol megnézzük, hogy van-e közös pont az elképzelésinkben, kérlek küldd el a telefonszámod. Minden Jót Kívánok! Rück Alexandra "


Nem hiszem hogy igaz ez az állásajánlat, de az érdekel, hogy tulajdonképpen miért is kaptam ezt a levelet, és mi is akar lenni ez igazából?


2014. okt. 31. 18:05
 1/2 anonim ***** válasza:
Én angol nyelven szoktam ilyesmiket kapni, mind így kezdődik, hogy felkeltette a profilom az érdeklődését...csak nálam úgy folytatódik, hogy ő egy afrikai országban él, nagyon rossz a helyzet, blablabla...lényeg, hogy küldjek pénzt. Én szoktam jelenteni a facén az ilyesmit kéretlen üzenetként.
2014. okt. 31. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Az első mondatból látszik, hogy sablon. Minden bizonnyal egynél több embernek kűldte el már ezt valaki.


Keress rá a "Rück Alexandra" névre. Lehet, hogy találsz valami érdekeset (talán éppen a facebook -on).


Honnan jött ez a levél? A facebook -on milyen felhasználó áll mögötte? Ha a face -es fiók egy évnél (jóval) régebbi, akkor van rá esély, hogy valódi személy és nem kamu.


___ Én megnézném azt a fiókot, ahonnan az üzenet jött. ___

2014. okt. 31. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!