Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » A szerver bérlés ugyan olyan...

A szerver bérlés ugyan olyan mint a vps szerver?

Figyelt kérdés

Van egy vps szerverem,és azt csak SSH-n keresztül tudom elérni,ha rendelek egy szervert,linuxxal,akkor az ugyan úgy működik mint a vps?

A jelenelegi vps-em 120 gigás,de szeretnék egy 3 Terrás szervert bérelni,egész jó áron vannak. Azért kérdem :)

Értek a konfiguráláshoz,legalábbis vps-en,de szervernél nem tudom hogy működik :)

Köszönöm előre is!



2014. nov. 10. 23:43
 1/4 Tengor ***** válasza:

VPS = Virtual Private Server

"A BKV-n utazni olyan, mint a Budapesti Közlekedési Vállalat járművein? A BKV-s buszra fel tudok szállni, de nem tudom, hogy a Budapesti Közlekedési Vállalat járművei hogy működnek."


A te szinteden a kettő ugyan az. Gyakorlati szinten VPS esetén egy fizikai gépet többen is használhatnak, míg dedikált szerver bérlés esetén a szervert csak te használod.

2014. nov. 10. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Szóval akkor ugyan az,csak annyi a külömbség,hogy ha bérlek egy szervert,akkor azt csak ÉN használom.

Igaz? :)

2014. nov. 10. 23:57
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem biztos, hogy csak te hasnálod - ez a szervert bérbeadó cégtől függ. Manapság nem éri meg a cégeknek felhasználónként 1 gépet üzemeltetni - inkább helyette 1 nagy gép van sok felhasználóval. Szóval ha bérelsz egy szervert az nagy valószínűséggel virtuális szerver azaz VPS lesz, természetesen a kapacitást és a cpu sebességet amit ígérnek azt megkapod, és nem érzékeled sehogyan, hogy többen osztoztok a vason.
2014. nov. 11. 04:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Értem,köszönöm szépen a válaszokat!
2014. nov. 11. 11:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!