Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Szerintetek mi a legjobb...

Fpete1 kérdése:

Szerintetek mi a legjobb megoldás arra, hogy egy oldalról kiderítsem hogy kamu e, vagy valóban azt adja, amit kínál?

Figyelt kérdés
Gondolok itt arra, hogy azt ígéri, találsz párt magadnak pár kattintással, de fizess x összeget egy üzenet váltásért... Aztán később kiderül, hogy a csaj csak a pénzedre játszik. Hogy szűrjek ki pl. olyan nyelvű oldalakat, amiket nem is látok át teljesen, mert pl. csak töröm az angolt? Van a hosszasz fórumozgatáson kívül más megoldás?

2014. nov. 22. 21:41
 1/10 anonim ***** válasza:

Az miért lenne átverés hogy nem felelsz meg a csaj elvárásainak?

Van egy rahedli magyar társkereső használd azt.

2014. nov. 22. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Nem jó oldalról közelíted meg a kérdést, de valószínűleg én is hibáztam a megfogalmazással.

Nem az a lényeg hogy a példában leírt oldal mit takar, hanem az, hogy ha van egy oldal (és köztudottan nagyon sok ilyen van) ami "ál"-információkkal és ígéretekkel kelti fel a felhasználó figyelmét, és ezzel adott esetben csalja ki a pénzét, akkor azokat hogyan tudom az előtt kiszűrni, mielőtt ráköltenék akár még akármennyit is?


Egyébként a példa ként felhozott esetben, adott oldalon minden elküldött üzenet után fizetni kell, és tovább megyek, azért is, ha te el akarod olvasni a válaszoló válaszát! Ergo neki ha bármi módon előnye származik abból, hogy veled több üzenetet válthasson, akkor anyagi érdeke elhúzni a beszélgetést. Eredményül pedig nem azt kapod amit vártál és még a pénzed is ráment feleslegesen.

2014. nov. 22. 22:08
 3/10 anonim ***** válasza:

Internetes tarskeresok, foleg ha idegen nyelvu, talalj magadnak topmodell kategoriaju thai/orosz/stb. feleseget oldalak mind atveresek. Tarskereso oldalnal ha egyaltalan felmerul, hogy barmiert is fizess, atveres. Ha nem is kell az oldalnak fizetned, de a csaj szep es kedves, elobb-utobb megprobal lehuzni.


Miert? Kb barhol a vilagon a valamennyire is normalisan kinezo noknek csak annyiba kerul part talalni, hogy beulnek egy forgalmas szorakozohelyre es szepen valogatnak. Most pont az ilyen hozzad hasonlo csicskak fogjak oket erdekelni, akik csak interneten mernek kozeledni nokhoz! :D

2014. nov. 22. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

"Egyébként a példa ként felhozott esetben, adott oldalon minden elküldött üzenet után fizetni kell, és tovább megyek, azért is, ha te el akarod olvasni a válaszoló válaszát! Ergo neki ha bármi módon előnye származik abból, hogy veled több üzenetet válthasson, akkor anyagi érdeke elhúzni a beszélgetést. Eredményül pedig nem azt kapod amit vártál és még a pénzed is ráment feleslegesen."

------------

Ezeket az oldalakat kerüld elmert valóban vagy árverés vagy pénzlehúzás (bár a kettő sok esetben ua)

Azokat az oldalakat favorizáld ahol legalább 1-2 üzenet ingyenes a kiszemelttel és elérhetőség csere után már minden ok.

Ha csak az oldalon keresztül akar kommunikálni akkor hagyd a fenébe mert kamu profil és arra próbál ösztönözni hogy előfizess, -az ilyen oldalakat kerüld

2014. nov. 22. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
ha küldesz listát az ilyen oldalakról priviben megmondom melyek a megbízhatóak és a kamuk
2014. nov. 22. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Kedves válaszolók. Még mindig nem értitek!

Nem akarok párt találni XD

Egy szóval nem mondtam hogy az érdekel hogy ezek a típusú oldalak működnek e vagy sem.

Engem AZ és csakis az érdekel, hogy van e olyan fórum, vagy közösség, ahol csak arról beszélnek, hogy ADOTT oldal valós, vagy átverés? Rugaszkodjunk el most a társkereséstől, mondok mást, mert látom hogy sikerült itt leragadni!

Ha vennék egy kijelzőt a törött iphone-omhoz, és látom hogy egy kínai gyártó oldalán azt írja hogy ez 100%-ig kompatibilis, és olcsóbban kiküldöm mint bárki más, és van még 5000-ilyen termékem ami tényleg szuper, tényleg olcsó, tényleg jó stb... Akkor valós e az amit állít, vagy sem? Arra akarok kilyukadni, hogy van e megoldás arra, hogy adodd Domain-ről megtudjam hogy átver e, vagy sem?

2014. nov. 22. 22:41
 7/10 A kérdező kommentje:
Bocsánat a gépelési hibákért, elkapkodtam. Sorry.
2014. nov. 22. 22:42
 8/10 A kérdező kommentje:
Legtöbb esetben egyébként én is letudom szűrni hogy kamu vagy nem kamu. De van hogy erre elmegy az embernek fél napja... Pláne amikor nem az esze, hanem valamely más domináns testrésze vezérli :)
2014. nov. 22. 22:43
 9/10 A kérdező kommentje:
Mennyivel gyorsabb és kímélőbb lenne utána olvasni valahol, hogy mik a tapasztalatok... Külön külön egyébként lehet infót találni nagyobb, népszerűbb "átverős" oldalakról, de azokért is sokat kell búvárkodni. Csak gondoltam lehet van olyan oldal, ahol csomó ilyen infó egyben van, és csak be kell pötyögni a linket vagy nem tudom :D
2014. nov. 22. 22:45
 10/10 anonim ***** válasza:

"Arra akarok kilyukadni, hogy van e megoldás arra, hogy adodd Domain-ről megtudjam hogy átver e, vagy sem?"


A legtobb "gyanus" elado piactereken ugykodik, pl. ebay, aliexpress, dhlgate. Ugyanezeken az oldalakon talalhato sok becsuletes elado is. Ha belegondolsz, nagyon nem lenne kfiizetodo egy domainrol folyamatosan atverni az embereket, hiszen hamar hire kelne.


Ha meg egy kinai az olcso termekerol azt allitja, hogy eredeti, 100% pamut, 100% kasmir, 100% valodi bor, stb., akkor az 100% kamu, mar sokszor megtapasztaltam.

2014. nov. 22. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!