Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » ADSL Modem, wifi router...

Crestol kérdése:

ADSL Modem, wifi router összekötése?

Figyelt kérdés
Albérletbe költöztem itt úgy van a net, hogy a házon van egy antenna azon jönbe egy kábel és a kábel vége RJ45 ős volt itt egy olyan szerkezet amit a konektorba kell dugni és 2 pár van egy más után illetve slot mind a kettő rj45 ős, vettem egy modemet és egy routert, valamint egy rj11 es adsl telefon kábelt, és ezt úgy oldottam volna meg, hogy az egyik rj45 csatiba megy ami kintről van a másikba az rj11 mert bele megy az rj11 tovább a modem adsljébe valamint, egy rj45 a modemből a routerbe de nem müködik a net.. Valami megoldást esetleg tudna valaki mondani?

2014. nov. 27. 22:54
 1/3 anonim ***** válasza:
Hát én ezt most nem igazán értem. Vna egy modem-ed, akkor az felcsatlakozik a netre gondolom, mivel ez a modem szerepe, azon egy lan slot biztos van, az be a routerbe, ahová amúgy az wan kábel menne és akkor annyi.
2014. nov. 27. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

én eddig bírtalak követni :


" úgy van a net, hogy a házon van egy antenna azon jönbe egy kábel és a kábel vége RJ45 ős "


na ,ezt dugd a szgépedbe,vagy a routerbe,neked nem kell adsl modem,

2014. nov. 28. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 P.O.C. ***** válasza:
Így van, ez egy mikrohullámú Internet kapcsolat, semmi keresnivalója ott egy ADSL modemnek. A POE adapter LAN részéből kijövő UTP kábelt (ami eddig a számítógéppben volt) dugd közvetlenül a router WAN portjába a LAN1 -et meg kösd össze a PC -vel. Lépj fel a router webes admin felületére. Ha a kapcsolathoz felhasználónév/jelszó párost kell megadni akkor valószínűleg PPPoE -t kell beállítanod, ha meg automatikus a kapcsolódás, akkor meg Dynamic IP -t.
2014. nov. 28. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!