Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Abban kérnék segítséget, hogy...

Dr. Farkas Ádám kérdése:

Abban kérnék segítséget, hogy a 120 mbites netem, miért nem tud, csak 10 mbitet hozni. Windows 8, upc, internetbeállításoknál ipv4 kapcsolat rendben, ipv6-nál nincs internetkapcsolat. Mit kell be/átállítanom?

Figyelt kérdés

2014. nov. 29. 20:10
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Egy ilyet ha tudnál linkelni [link] erről az oldalról [link]
2014. nov. 29. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

biztos annyi? azért linkelj egy eredményt a [link] -ről


egyébként sok hibaforrás lehet. cat5e vagy cat6 kábeleket érdemes használni. gigabites routert (ha upc adta akkor nincs gond) és ellenőrizni, hogy milyen háttérfolyamatok futnak. nem-e használja valami.

2014. nov. 29. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
#1 megelőztél.
2014. nov. 29. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 T/Z ***** válasza:

Az a 10Mbit, az nem 10MByte véletlenül?


Internet-sebesség mérővel mennyit mérsz?

[link]


(Az ipv4/6-hoz nem kell nyúlni, az mást jelent.)


Ez wifi?

Router típusa? Szgép típusa?

2014. nov. 29. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 T/Z ***** válasza:
Na, engem is megelőztek.
2014. nov. 29. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Biztos, hogy 10 MEGABIT, nem megabyte, bár egyszer felment 35-re. Upc-s modem/router, közvetlenül a gbites hálókártyába, cat5e kábelen. Szoftveres gondra tippelek, zsír új gép
2014. nov. 30. 00:48
 7/14 T/Z ***** válasza:

Meg kellene mérni egy másik géppel a sebességet, és ha azzal is annyi, akkor UPC-nél érdeklődni, h mikor kapod meg a teljes sebességet.


Bekötéskor nem ellenőrizték a szerelők sebességteszttel megvan-e a 120mega?

2014. nov. 30. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Wifin hoz 35-45öt. Régi géppel jött maxon. Az új gépet egyszer már kicseréltettem, mert azt hittem hibás a hálókártya. Upc-től kétszer voltak kint, 45 körül mértek netbookon...
2014. nov. 30. 01:34
 9/14 T/Z ***** válasza:

Na, ha ezeket elmondtad volna már az elején, akkor nem kellett volna felesleges köröket futnunk.


Ha a gép új, és nem lett piszkálva, akkor nem kéne, h visszafogja a netet.


Routerben a sávszélesség menedzselés (QoS) nincs bekapcsolva (és lekorlátozva) gondolom; azt tudnám elképzelni, h így megfogja a sávszélt, de szerintem nálad nem erről van szó.


Nem nagyon szokott ilyen szoftveres gond lenni, nem logikus ez a hiba.

Mit csináltak az alaplappal?

Kicserélték, vagy visszaadták, h nem hibás?

2014. nov. 30. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Még mindig nem láttunk egy ilyet [link]

Átlagosan 80-90-nek lennie kell igaz hogy a garantált az 30/4 és saját hálózaton belül.

Amennyiben XP-t használsz UPC Fiber Power sebesség-optimalizáló program kell hozzá.

2014. nov. 30. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!