Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Wifi megosztása lehetséges...

Wifi megosztása lehetséges valahogy ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés
Kb 15 házra lakok a testvéreméktől akik bekötöttek egy neted és van wifijük. Nekem van egy netvadászom, így ketten használjuk a netet. Azt szeretném megtudni hogy hogy tudom itthol továbbosztani hogy tudjak telefonon, táblagépen is netezni.

2014. dec. 6. 19:32
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Viszont itt már adott a netvadász, ami (javítsatok ki, mert itt tévedhetek) UTP kábelen adja a jelet és már meglévő wifi hálózaton fogja. Szerintem elég plusz egy AP beszerzése, amit csak rá kell dugni a netvadász végére, és kész a mutatvány.

G.

2014. dec. 7. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

"Viszont itt már adott a netvadász, ami (javítsatok ki, mert itt tévedhetek) UTP kábelen adja a jelet"

A "Netvadász készlet" ( [link] egy pici panelantennát és egy USB-s Wifi sticket tartalmaz.


"Szerintem elég plusz egy AP beszerzése, amit csak rá kell dugni a netvadász végére, és kész a mutatvány. "

Nem, mivel a Wifi stick USB-s kimenetű.

2014. dec. 7. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Viszont ha jól látom, akkor szabvány antenna csatlakozója van, amit meg rá lehetne dugni egy antennakábellel az AP-ra, ami utána meg mehet WDS módban, ha ezt támogatja a másik házban lévő eszköz. Vagy a másik lehetőség egy olyan AP vagy router, ami kezeli az USB-s sticket.

G.

2014. dec. 7. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

"Viszont ha jól látom, akkor szabvány antenna csatlakozója van, amit meg rá lehetne dugni egy antennakábellel az AP-ra"

Amin jelveszteség keletkezne -> jelerősség csökkenést eredzményez -> alacsonyabb adatráta és szakadozó kapcsolat. Akkor inkább egy antennával egybeépített kültéri távtáplálható AP: kevesebb veszteség jobb kapcsolat, strapabíróbb szerkezet.


"Vagy a másik lehetőség egy olyan AP vagy router, ami kezeli az USB-s sticket. "

USBs wifi sticket SOHO router általában nemigazán kezel. Maximum 3. féltől származó firmware-rel.

2014. dec. 8. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Viszont... lóf#szt, már vagy háromszor cáfoltál meg! :D

Igazad van, tényleg a tiéd a legjobb megoldás.

G.

2014. dec. 8. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!