Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Steam-es vásárlás biztonságos?...

Steam-es vásárlás biztonságos? Meggyőző érvek mellette?

Figyelt kérdés
Főleg az apám nem bízik a ilyen online cuccokban. Szerinte minden ilyesféle oldal feltöri az ember bankszámláját, aztán eladják Iránba rabszolgának. Személy szerint én is kicsit parázok attól, hogy feltörik a fiókomat, aztán mehet a levesbe. Egyedül a Skyrim miatt csináltam Steam acc-ot, de a dlc-ket ahhoz is csak online lehet vásárolni (és tetszenek!) Tudnátok mellette érveket mondani?

2014. dec. 10. 19:49
 1/5 anonim válasza:
Én még nem vásároltam steamről, de több haverom igen, és ők azt mondták hogy semmi gond nincs a steammel.
2014. dec. 10. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Biztonságos. A legtöbb embernek akinek "feltörik" a fiókjukat saját hibájuk miatt történik. Ha aggódtok, csináltok egy paypal-os számlát és arra csak annyit utalsz és akkor amikor vásárolni akarsz, így ha vmi gond is van, nagy eséllyel semmi nem lesz a számlán, vagy csak fillérek.

De, ha ellopják a steam accountod jelszavát, a paypalos számlához akkor se férnek hozzá, persze mindennek saját és lehetőleg bonyolultabb jelszava legye, víruskereső/tűzfal használata pedig ajánlatos.

2014. dec. 10. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Mutasd meg neki ezt a képet, és utána bízni fog a Steamben. :)

[link]


Komolyra fordítva a szót.

A Steam tíz éve létezik, az egyik legnagyobbra becsült szoftverfejlesztő cég hozta létre. Bennük meg lehet bízni.


Ha nem akarod megadni a hitelkártyád adatait, akkor fizethetsz Paypalon keresztül is, ahova bankszámláról is utalhatsz. Onnan kezdve nincs mit ellopni.


2014 van a naptárra írva, itt az ideje elfogadni, hogy változik az világ, és a digitális vásárlás a jövő.

2014. dec. 11. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Maga a Steam teljesen biztonságos. Ez egy ugyanolyan bolt, mint ahol a zsömlét veszed. Te utalod a pnézt, ők meg adnak érte egy terméket. Én is rendszeresen használom.


Amitől te parázóol, az az, hogy egy harmadik fél feltöri a steamet, és ezáltal a te adataidhoz is hozzáfér. De erre nagyon kicsi az esély, profik dolgoznak a Valve-nál, jó a védelem. Ami kcisi esélye van, az elkerülhetetlen, mindig benne van a pakliban, és azzal az erővel egyből a bankotok rendszerét feltörhetik és onnan viszik az adatot... ezellen csak úgy lehet védekezni, ha minden irányból elhatárolódsz az internettől, de ez ma szinte lehetetlen, és mint mondtam, nagyon kicsi az adatlopás esélye.


Ja és érvek a Steam mellett?

Bődületes termékválaszték, rendszeres hatalmas leárazások, annyi ingyenes játék mint a dög (számos ezek közül minőségi játék), beépített közösségi rendszer (felhasználói profil, barátlista, stb), chatrendszer, ingyenes hangos-chat rendszer, a modok közti böngészés soha nem volt könnyebb a Steam Workshop-nak hála, ajándékosztogatások, a kezdő/befutó fejlesztőcsapatok támogatása a Steam Greenlight keretein belül, a játékaidhoz bármiylen számítógépről hozzáférhetsz ahol a steam fiókodba bejelentkeztél, a legtöbb játékhoz tonnányi achievement hogy életben tartsák a játékkedvet, a játékokról vásárlás előtt IGAZI Steam felhasználók által írt véleményeket olvashatsz..

és még valószínűleg egy rakás dolog, ami most hirtelen nem jut eszembe.

2014. dec. 11. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Évek óta használom , bankkártyával és nagyon biztonságos a rendszer. A múlthéten 5 napos leárazás volt, 35ezer ft értékben vettem játékokat, cirka 3ezerért.
2014. dec. 11. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!