Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Hogyan tudok eladni ebayen?

Hogyan tudok eladni ebayen?

Figyelt kérdés
Szeretnék eladni egy sisakot az ebayen, de még sosem használtam az oldalt. Főképp arra lennék kíváncsi, hogy a postázást hogyan tudom megoldani, illetve hogy vannak-e az ebay felé jutalékok és egyéb költségek. Meg hogy a paypal pontosan hogyan működik, hogy az oda küldött pénzt áttudom-e utalni a bankkártyámra?

2014. dec. 11. 12:25
 1/7 anonim ***** válasza:

Mire mindezt megcsinálod és megérted addigra lehet hogy itthon is eladod.

Az e-bay felé nem kell jutalékot fizetni, a PP-nek biznisz acc-nak kell lennie, a PP-re kapott pénzt bankszámlára tudod kikérni, legalább alapfokon tudni kell angolul, és kommunikálni a vevőkkel, valamint,hogy megértsd az egészet.

2014. dec. 11. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Magyarországon kétlem hogy megtudnák fizetni az árát, ezért is akarom külföldieknek eladni.
2014. dec. 11. 12:49
 3/7 anonim ***** válasza:
-ha írsz egy privit megbeszélhetjük
2014. dec. 11. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Az e-bay felé nem kell jutalékot fizetni - te se hasznalod az eBayt eladasra ugye? Akkor meg minek irsz?

Ha hasznalnad tudnad, hogy igenis levonnak, "final value fee" a termek aranak x %-at.


Gugli keresobe beirod, hogy eBay hasznalat, elolvasol mindent amit a temaban talalsz es ha ezek utan van kerdesed, gyere vissza, szivesen segitek. Gyakorlott elado vagyok.


Rossz hirem az, hogy a magyar posta qrva draga tud lenni, ugyh nem biztos hogy megeri. (En kulfoldrol eBayezek, nekem az itteni postai dijak "baratsagosabbak")

2014. dec. 16. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:

Én most adtam fel egy hirdetést az E-bay-en itthonról (Magyarországról) de sokáig éltem külföldön és ott éveken át Ebayeztem, adtam-vettem de csak a saját régi cuccaimat nem üzlet szerűen.


Viszont a minap amikor feladtam a hirdetést, a szöveg megírása után egy olyan oldalra jutottam ahol közölték velem, hogy VAT-ot is kell majd nekem fizetnem az eladott cucc ára után, magyarul ÁFÁt, és minden országban annyi VAT-ot kell fizetni amennyi a VAT illetve az ÁFA abban az országban ahol élsz, illetve amilyen címet adtál meg az Ebaynek registráláskor. Tehát nekem az Ebay fee-n felül még 27%-át is annak a pénznek amit kapnék ki kell majd pengálnom az Ebaynek.


Azt viszont nem tudom, hogy ez az összeg hogyan és mi módon jut vissza Magyarországra a NAV-hoz, és hogy ők megkapják-e az infót arról, hogy én kifizettem egy 27%-os ÁFÁ-t akkor amikor nem is vagyok ÁFA köteles az itthoni törvények szerint hiszen nem vállalkozásként adok el dolgot hanem csak használt személyes dolgokat adok el és itthon nem is kell ezután adót fizetni ha évente a 200 ezer Ft-ot nem csinálsz ebből, és utána is csak 16% jövedelem adót kell fizetni 600 ezer Ft-ig.


Szóval a bosszantó az lesz, ha a NAV nem is törődik a 27%-os ÁFA kifizetéssel az EBaynek és ha véletlenül 200 ezer Ft fölé menne az évi összeg akkor még az adót is elkérnék tőlem pedig már fizettem adót az ebay-en eladott cuccra.


Viszont a #4-es válaszolótól kérdezem, hogy ha itthon élsz, hogyan tudsz külföldi posta költségekkel számolni?

2015. máj. 29. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Viszont a #4-es válaszolótól kérdezem - egy szoval nem irtam, hogy Magyarorszagon elek


Ez az AFAs (VAT) dolog amit irtal nagyon gyanus. Ebay-el felvetted mar a kapcsolatot, hogy megmagyarazzak mirol is van szo? Vagy kerj toluk egy linket, a szabalyzatrol, ahol leirjak, hogy fizetned kell.

Most hallok errol eloszor es nagyon furi.

2015. máj. 29. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Imi3est válasza:
Szerintem arról van szó hogy a jutalékot ők számlázzák neked, ezért ők rakják rá az ÁFÁ-t. Ez elvileg még jogos is lenne, de csak akkor ha ők is adóznak a bevételük után Magyarországon, amit kétlek. Szóval simán csak kitaláltak egy ürügyet hogy még több pénzt húzzanak le rólad. És mivel a paypalnak is kell jutalékot fizetni eladáskor így már 20%-ot lenyúlnak összesen az eladási árból, ami nagyon sok. Kíváncsi lennék mit csinálnak azzal a rengeteg pénzzel ami befolyik hozzájuk.
2016. júl. 27. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!