Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Miért nem osztható meg az...

Miért nem osztható meg az internetelérés két gép között?

Figyelt kérdés
Egy snassz switch segítségével simán ment eddig mindkét gépen, egy ideje viszont egyidejűleg csak az egyik gépen van internetkapcsolat. Mi lehet az oka?

2014. dec. 12. 20:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Én megnézném a hálózati kártyát az eszközkezelöben
2014. dec. 12. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Értem, s ott mi lehet a hiba?
2014. dec. 13. 10:39
 3/12 A kérdező kommentje:
S talán nem egész pontosan írtam le a problémát. Mindig azon a gépen van internetkapcsolat, amelyiket előbb kapcsolom be, tehát, mintha valami tiltaná a megosztást...
2014. dec. 13. 19:52
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg megnézném azt a switch-et, illetve hogy a később bekapcsolt számítógép kap-e IP címét a DHCP szervertől, mert lehet hogy az elsőnek bekapcsolt gép elveszi és le van korlátozva az IP kiosztás mondjuk 1 IP-re, bár inkább meg kellene nézni, mint hogy találgassak :)
2014. dec. 15. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Bocs, de ezen a területen nem mozgok túl otthonosan, szóval:


1. a switch rendben, ez biztos

2. "lehet hogy az elsőnek bekapcsolt gép elveszi és le van korlátozva az IP kiosztás" ez lehetséges, bár a szolgáltató nem mondott ilyesmit.

"megnézném azt a switch-et, illetve hogy a később bekapcsolt számítógép kap-e IP címét a DHCP szervertől" Ezt hol tudom megnézni konkrétan?

2014. dec. 16. 18:48
 6/12 anonim ***** válasza:

Figyelj, én se mozogtam túl otthonosan, aztán valahogy csak belerázódtam :)


1. Hát ha jó, akkor oké, de valami biztos nem jó.

2. Ugye ha nem modemről kapod az IP-d, hanem utána van egy router, ami szinte biztos (modem után switch-et kötni ugye nem lehet, bár találkoztam már olyannal hogy lehet), akkor a router oszt neked 192.168.1.100, 101 stb IP-ket, vagy éppen olyat, ami be van neked állítva az otthoni LAN-ra, persze természetesen a router-ed megkapja a szolgáltatótól kapott 1 db IP címet, mert ugye ha csak nem valami üzleti ügyfél vagy, akkor 1 db címet kapsz tőlük 1 eszközre, legyen az gép, router, stb.


Persze tényleg jó lenne megnézni, hogy milyen IP címet kap az a gép.

"Ezt hol tudom megnézni konkrétan?" - Milyen rendszered van? Mert egyébként Win7-nél így, a hálózati központban:

[link]


Windows 8, Vista esetén szinte ugyan így, de XP-nél is nagyjából így van, de ha beírod parancssorba, hogy "ipconfig /all" akkor ott is megnézheted:


[link]


Már csak azért is fontos, mert amelyik gép nem kap címet, vagy egy APIPA címet generál magának, az nem fog netet kapni, persze csak akkor, ha ez a probléma áll fent, de ugye ezt kellene kideríteni.

2014. dec. 17. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
megválaszolták
2014. dec. 17. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ, nos, de igen a switch közvetlenül a modemhez van csatlakoztatva, s ehhez a PC és a laptop. Eddig gond nélkül működött, ezért nem variáltam.

Megnéztem a kapcsolat adatait azon a gépen, amelyiken jelenleg nincs kapcsolat:

[link]


Úgy tűnik, hogy nem kap IP-címet. További ötlet?

2014. dec. 17. 20:33
 9/12 anonim ***** válasza:

És amelyik gép kap címet, az milyen címet kap?

Meg ugye ez a modem és switch-es dolog inkább akkor működhet, hogy a modem amiről beszélünk, az modem+router, bár akkor nem kéne külön switch. Az amúgy biztos, hogy switch és nem pedig router?

Mert ha switch, akkor szerezz elé egy routert, ha a szolgáltató csak 1 címet ad, vagy pedig próbálj manuálisan megadni egy érvényes címet.

2014. dec. 17. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Amúgy van címe, csak az a 169-es APIPA cím, ami ugye nem jó internetelérés szempontjából.

Meg ha eddig kapott és a másik is, akkor ugyan úgy működnie kellene a dolognak.

2014. dec. 17. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!