Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Én vagyok az egyetlen, aki...

Én vagyok az egyetlen, aki utálja, hogyha valamit el lehetne intézni interneten keresztül, de azért szaladgáljak papírokkal?

Figyelt kérdés

Komolyan mondom, mintha az internet valami ismeretlen, "félnivaló" dolog lenne ebben az országban. Akármilyen ügyet el akarok intézni...személyesen...sorban állással egy hozzá nem értő és/vagy munkát le***ró hivatalnoknál...papírhalmokat írni, 20x a nevemet és az adataimat minden lapra...csekken fizetni a postán, újra sorban állni...minden 5 perces egyeztetéshez órákat utazni...állami, céges és MAGÁN szinten is.

Idő és pénzpocsékolás, az Ügyfélkapu meg körülbelül semmire nem jó, egy vacak nyomtatványt nem tudok igényelni rajta, mert "nem igazolható, hogy a jogosult kéri az igazolást és visszaélésekre adhat okot"...nem, mert egy 5-8MP webkamerán nem tudná megnézni a fejem, hogy én vagyok... -.-"



2014. dec. 19. 09:09
 1/3 anonim ***** válasza:

Szerintem sem használjuk ki az internet lehetőségeit. Valószínű az ismeretek hiánya miatt. Hiányzik az ismeretszerzési lehetőség. Különös, de angol nyelven érthetőbb, átláthatóbb minden oktatás, így az informatika is. Naponta megdöbbenek azon, hogy ha magyar nyelven egy dolgot mondjuk 3 hosszú és öszetett mondatban lehet kifejezni, akkor ugyanazt angolul akár néhány szavas egyetlen mondatban is. És a magyar gondolkodás eme bonyolultsága az informatikában is megmutatkozik: Idegenkedünk tőle.

A való élet viszont minden nyelven egyszerű, így a csekkbefizetés is. Az más kérdés hogy kőkorszaki.

2014. dec. 19. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Tengor ***** válasza:

Elég kevés az az eset, amikor csak csekken tudsz fizetni. Tudtok ilyent?

Egyrészt nem lehet mindent beterelni az internetre, mert nem zárhatjuk ki azokat, akiknek nincs internet hozzáférése. Miután az internet mindenkinek alanyi jogon fog járni, utána még 2-3 lépés, hogy mindenkihez el is jusson és tudja is használni, utána van esély arra, hogy a papíralapú ügyintézést felszámolják. Addig viszont két rendszert fenntartani meglehetősen költséges.

Másrészt ha minden az interneten menne, akkor nagyon sokan munka nélkül maradnának, velük is kezdeni kellene valamit.

2014. dec. 19. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 T/Z ***** válasza:
Ez inkább azért van, mert Magyarország még nagyjából úgy a digitális középkorban van.. betonfejű ügyintézőkkel, akik csak a papírt, meg a tollat ismerik, mert azon nőttek fel.. :/
2014. dec. 19. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!