Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Ha 10Mbit/s-es netre fizetek...

Ha 10Mbit/s-es netre fizetek elő, akkor miért csak 5Mbit/s a max sebesség (t-home-os net)?

Figyelt kérdés
Bocsi,de ilyenekhez hülye vagyok.Válaszotokat előre is köszönöm :)

2014. dec. 22. 20:41
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
DSL-technológiától többet ne várj. Sőt, inkább örülj, hogy ennyi is megvan és stabil (márha stabil).
2014. dec. 22. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Telefonálj nekik, el szokták felejteni beállítani...
2014. dec. 22. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Messze vagy a DSLAM-ról, vagy csak a 300 000 éves MATÁV vezetékek vannak felhajítva az oszlopra amit már vagy 100 000 éve senki sem tartott karban.

Hívd a 1412-t és tegyél hibabejelentést. Hátha kivizsgálják.

2014. dec. 22. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Ha 20-as netre fizetnél elő, valószínűleg úgy is csak 5-öt kapnál belőle, hogy ha gyenge a vonal (régi, vagy szar, esetleg túlterhelt), vagy ha túl messze vagy a központtól, ugyanis az ADSL technológia erősen távfüggő.Sajnos a Tahóm előszeretettel ajánlja az olyan netet is, amit nem tud garantálni, mert csak azt nézik, hogy lehetséges-e ott végpontot létrehozni.
2014. dec. 22. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm,ment a zöld mindenkinek :D csak ez idegesített mert több helyenis olvastam hoyg valaki előfizetett egy adott sebességre és nem anyival jön és ez érdekelt volna hogy ha így van meghírdetve meg ez áll az oldalon akk miért csak enyi jön :D,am telefonálással semmire nem megyek mert mindig az van hogy nyomja meg ezt meg azt meg amazt és egy félóra után is a gép pofázik csak :D
2014. dec. 23. 00:32
 6/13 anonim ***** válasza:

A szolgáltatók megadják a garantált fel/letöltési sebességet is a szolgáltatásaikhoz, szóval a 10Mb*s a maximus, nem a garantált.


Vagy a hálózat régi és nem bírja, vagy az is lehet, hogy a modemed régi és nem tudja azt a sebességet nyújtani. Pl. nekem is volt egy nagyon régi modemem, mág legalább 7-8 éves volt, azon kb. 7Mbit jött a 15-ből, lecseréltem a modemet újra és most 13Mbit megvan.

2014. dec. 23. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
2 hete lett bekötve :D
2014. dec. 23. 12:54
 8/13 anonim ***** válasza:
Mondjuk használt eszközöket szoktak adni új ügyfeleknek, úgyhogy én a végére járnék a dolognak, vagy legalább annak, hogy a környéken megvan-e másnak az a net, amiért fizet, vagy milyen messzire vagy, vagy lehet-e nagyobbat köttetni, mert ha lehet, akkor bírnia kell a 10-est is, tehát jobb lenne utána járni.
2014. dec. 23. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Igen,van akinek rendesen jön,egyébként 30km-lakok a központól :D
2014. dec. 23. 22:25
 10/13 anonim ***** válasza:

Nade azok ugyan ott laknak, ahol te, vagy közelebb?

De lényegét tekintve mindegy, ha tudod, hogy ki hol lakik és a vonal minőséggel annyira nem is kalkulálunk, akkor kb ez érvényes:

[link]

2014. dec. 23. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!