Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Nem sikerül egy bővítményt...

Nem sikerül egy bővítményt eltávolítanom a Chrome-ból. Hogyan lehetne?

Figyelt kérdés
Nem tudom az "adsy" nevű bővítményt (amit nem én telepítettem...) eltávolítani a Chrome-ból! Kiveszem az engedélyezésből a pipát, sőt még a kuka ikonra is rányomok ("Eltávolítás a Chrome-ból), jóváhagyom és akkor el is tűnik, DE a böngésző következő indításával újra itt lesz. És egyszerűen nem tudok tőle megnyitni egy weblapot sem rendesen, mert elárasztja reklámokkal, meg felugró ablakokkal... Ha kitörlöm, akkor ok lesz, nincsenek reklámok, de mondom ha kilépek, majd újra megnyitom a Chrome-ot, akkor újra itt van... Elég idegesítő, hiába van mellette adblock bővítmény is, ha ez is "engedélyezve" van, akkor az nem ér semmit.

2014. dec. 25. 19:38
 1/2 CspCsj ***** válasza:

Ez fertőzés. A háttérben fut egy program, ami újra beírja magát.

Próbáld először a Malwarebytes Antimalware Free programját:

[link]


Ha esetleg nem találná, vagy újra megjelenne a kiírtás után, többlépcsős kézi eltávolítást is csinálhatsz (haladó felhasználóknak):

[link]


Persze a két véglet között is vannak rövid módszerek, csak ezek nem mindig eredményesek, pár talán említve is van az előbb linkelt oldalon:

- Lemezkezelés > Ideiglenes fájlok mappájának teljes tartalmát törölni (Futtatás: %temp% is oda visz, de a Nézet menüpontnál be kell állítani a rejtett és rendszerfájlok megjelenítését)

- Futtatás: msconfig > Automatikus indítás listából kivenni a gyanús elemeket (az egyértelműen káros dolgokat törölni a lemezről)

- Vezérlőpult > Programok eltávolítása listát is érdemes átnézni (vírusok nem reklámozzák magukat, de ilyen reklámozó program felbukkanhat)


Sok szerencsét!

2014. dec. 25. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm! A Malwarebytes jó ötlet, telepítettem, lefuttattam: talált is 16 malware-t, de ezt sajnos pont nem... DE! Sikerült eltávolítanom! Volt valami lehetőség a Chrome-ban, hogy "Fejlesztői mód" azt bepipáltam, és akkor kijött ennél az "adsy"-nál, hogy forrás: C:\ProgramData..., és valóban ott megtaláltam, és egy jó kövér Shift+delete-t nyomtam rá :)
2014. dec. 26. 11:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!