Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Router probléma. Hogyan?

Router probléma. Hogyan?

Figyelt kérdés

Van egy wi-fi-s routerem amit rácsatlakoztattam a modemre beállítottam a PPoE adatokat ami a szolgáltató adott. A wi-fi-t is bekapcsoltam.


Majd megnéztem a gépen és a táblagépen jelzik az internetet fel is csatlakozik rá a jelszót is elfogadja de nem tölti be a honlapokat.


Előre is köszi a válaszokat.



2014. dec. 26. 09:31
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

" a gépen és a táblagépen jelzik az internetet fel is csatlakozik rá a jelszót is elfogadja"


ha a routerben már beállítottad a felcsatlakozási felhasználónevet és jelszót és elmentetted, akkor a számítógépen többször nem kell ugyanezt megtenni.

2014. dec. 26. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
a táblagépre értettem hogy be írom a wi-fi jelszót és elfogadja. És jelzi is hogy van internet.
2014. dec. 26. 09:45
 3/20 A kérdező kommentje:
A számítógépre az van írva hogy korlátozott.
2014. dec. 26. 09:47
 4/20 anonim ***** válasza:

bocs félreértettem , azt hittem hogy a szolgáltatói jelszót írod be még egyszer a csatlakozáshoz...


kábeles asztali számítógépen van interneted a routeren keresztül?

mert ha azon sincs akkor nem jól állítottad be a routerben a netkapcsolatod. A wifi-hez kapcsolódást biztos jól állítottad be mert a tablet kapcsolódik...de a tablet ahhoz routerhez kapcsolódik, ami netet nem kap ...


[link]


https://www.youtube.com/watch?v=pIHkpwkI9bk

2014. dec. 26. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
igen a számítógép tud csak az új routerről nem. Azért is tudok most írni.
2014. dec. 26. 09:58
 6/20 A kérdező kommentje:
Csak az a baj, hogy amiket küldtél már én is megnéztem és úgy próbáltam megcsinálni.
2014. dec. 26. 10:00
 7/20 A kérdező kommentje:

És szerintem az a baj hogy a router nem kapcsolódik a modemhez mert a wan menüpontnál azt írja hogy connecting.


Pedig mindent úgy csináltam ahogy a netten van.

2014. dec. 26. 10:03
 8/20 anonim ***** válasza:

annyira félreérthetően fogalmazol ne haragudj...


"igen a számítógép tud csak az új routerről nem"

-ezt érthetem úgy is, hogy a számítógépeden hálózati kábelen keresztül van net ha csak ha simán a modemen keresztül csatlakozol, de ha már a routert is közbeiktatod akkor már nincs net.


"Azért is tudok most írni."

-ezt pedig érthetem úgy hogy modem -router -számítógép kábelen össze van kötve és így van net...

2014. dec. 26. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

"a számítógépeden hálózati kábelen keresztül van net ha csak ha simán a modemen keresztül csatlakozol, de ha már a routert is közbeiktatod akkor már nincs net. "


A hogy mondod.


A tálcán pedig ha ki húzom a kábelt akkor egy kis piros x lesz mivel nincs net ha pedig vissza dugom (a routeren keresztül) akkor sárga 3szög.


Nem értek hozzá és ezért írom le így mert gondolom hogy akkor érzékel valamit.

Csak nem tudom, hogy mi lehet a baj.

2014. dec. 26. 10:21
 10/20 anonim ***** válasza:

Na hát erről beszélek: ha beiktatod a routert akkor nincs neted :DDD


Ha mindent jól csináltál de még-sincs net:

-nem kompatibilis a router a modemmel


Ha kompatibilis, akkor valamit nem jól állítottál be a routerben

2014. dec. 26. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!