Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » UPC routeren portnyitás hogyan?

UPC routeren portnyitás hogyan?

Figyelt kérdés

Van egy UPC-s routerünk ( Technicolor TC7200 )és szeretnék rajta portot nyitni, hogy tudjak torrentet seedelni. A tűzfalat és a torrentet már beállítottam, csak ez kell hogy seedelni tudjak.


Eddig ez [link] alapján próbálkoztam. A gondom az hogy a 3. lépésnél nem látszik, hogy melyik eszközének milyen IP címet osztott ki a modem. Konkrétan ott nincs is semmilyen sor. :'(

Eléggé technikai analfabéta vagyok, ezért részletes ( lépésről lépésre történő ) leírást szeretnék. Nagyon hálás lenék érte.


Persze az is benne van a pakliban hogy nem is így kell portot nyitni és valamit nagyon elrontottam...



2014. dec. 26. 15:37
 1/3 A kérdező kommentje:

[link]

Eddig eljutottam ameddig a képen látod. A portom száma 46985 ( ez látszik a torrent kliensben a beállításoknál). Melyik rublikába mit kell írni? A tűzfalat már beállítottam. Valami ötlet?

2014. dec. 26. 23:21
 2/3 andante ***** válasza:

Kétféleképpen tudsz portot nyitni.

1., Engedélyezed az UPnP-t.

2., Routeren nyitsz egy portot.


1., Engedélyezed az UPnP-t:

Ez az egyszerűbb eset, de nem mindig működik.


Ekkor a routerben is és az uTorrentben is engedélyezni kell az UPnP-t.

uTorrentben:

Beállítások -> Beállítások -> Kapcsolat

A pipát rakd be:

- UPnP port hozzárendelés


2., Routeren nyitsz egy portot:

Az uTorrentben az UPnP port hozzárendelés elől vedd ki a pipát (Beállítások -> Beállítások -> Kapcsolat).


Aztán ( [link]

- Itt kikeresed a routered

- Követed az utasításokat


(A routered IP címnek kiderítése:

Start -> beírod, hogy cmd (xp esetén Start -> Futtatás), feljön egy ablak, oda beírod, hogy ipconfig

Itt az Alapértelmezett átjáró (Default Gateway) a lényeg, amit ott látsz az a routered IP címe. Azt kell beírni a böngésző címsorába.


Itt van ez szemléltetve angolul, amit eddig írtam:

[link]

)


Kész a port nyitás.


Leellenörzöd az utorrentben:

1., Beállítások -> Beállítás kalauz

Itt tesztek futtatása.


Vagy itt:

2., [link]

Ha nyitva van, akkor ezt írja ki:

Success: I can see your service on [ip] on port (xxxyy)

Your ISP is not blocking port xxyyy


Vagy itt:

3., [link]

2015. jan. 7. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 andante ***** válasza:

A port beállítása:


• Első lépés: Options (Beállítások) menü - Preferences (További beállítások)


• Második lépés: Connection (Kapcsolat) - Port used for incoming connections (Port a bejövő kapcsolatokhoz)


• Harmadik lépés: ide írjuk be azt a portot, amit engedélyezünk majd a tűzfalon és/vagy a ruteren.


• Negyedik lépés: kattinsunk az Apply-ra (Alkalmaz), majd OK.


• Ötödik lépés: itt egy link, ahol ellenőrizhetjük a munkánkat! Utorrent Port test A link végén van egy 6-os szám, ami a port számát jelzi - azt át kell írni arra, amit mindenki beállított saját magának!

2015. jan. 7. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!