Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » A fecebook ha létrehozok egy...

A fecebook ha létrehozok egy oldalt azért kell fizetni?

Figyelt kérdés
szeretnék létrehozni, egy történetmegosztó oldalt facebookon ahova napi szinten írnék. De a létrehozásnál felmerült egy olyan pont, hogy "napi költségkeret". Nekem kell azért fizetni, hogy üzemeltetem az oldalt?
2014. dec. 29. 18:39
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem kell érte fizetni.
2014. dec. 29. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 jan1k4papa ***** válasza:
De te fizethecc ha gondolod
2014. dec. 29. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem kell, de a Facebook pénzéhes vezetősége siekresen megoldotta, hogy ha valamit el akarsz érni, akkor fizess érte.

Tudod, amikor bevezették, hogy lehetett oldalakat is készíteni, nagyon sokan nekiláttak, és bizony sokan nagyon jól csinálták. Persze, voltak, akik "kereskedtek a lájkokkal", de jellemzően az ember azért lájkolt valamit, mert érdekelte az adott oldal. Ha meg már nem érdekelte, vagy az oldal színvonala jócskán zuhanni kezdett, egyszerűen "diszlájkolta".

Igen ám, csak tudjuk, hogy Cukorhegyi Márk olyannyira pénzéhes, hogy húsz forintért még a kecskét is meg........

Kiagyalta, hogy ha valaki egy oldalt akar üzemeltetni, akkor kénytelen legyen érte fizetni. Persze, nem tehette fizetőssé az oldalakat, hiszen abból túl nagy balhé lett volna. Ezért inkább kitalálta azt a mesét, hogy "a mi érdekünkben" az egyes oldalakra kihelyezett posztok nem fognak mindenkinek az idővonalán megjelenni. Ehhez szép tündérmesét is kitalált, mégpedig azt, hogy így szeretné elérni, hogy mindenkihez csak az őt érdeklő tartalmak jussanak el. (Mert ugye nyilván ők jobban tudják, hogy én mire vagyok kíváncsi, mint én magam, nem?) Azrét a felhasználók döntő többsége képes egymaga eldönteni, hogy mit akar látni, vagy mit nem.

Persze, tök nyilvánvaló, hogy ezt csak azért csinálták, hogy még több pénzhez jussanak. Mostanra elérték, hogy egy-egy poszt az oldal lájkolóinak mindössze - kapaszkodj meg - egy kis létszámú oldal esetében 1-5%-ához érjen el! Persze, nagyobb létszámú odlalaknál - tehát amit mondjuk ötvenezren lájkoltak már - ez az arány KICSIVEL jobb, de a most induló oldalakat ezzel teljesen ellehetetlenítik. Gondolj bele: van egy tényleg jó oldal, amit mondjuk lájkolnak százan. Ha valamit kiírsz, az a száűzból - nagyon optimális esetben - eljut 5 emberhez. Esetleg 10-hez. A maradék 90% meg nem is fog tudni róla, hogy te posztoltál valamit. Ha pedig kevesebb emberhez jut el, kevesebben fogják a posztokat lájkolni, megosztani, ergo kevesebb emberhez jut el a hír, hogy létezik egy ilyen oldal. Azaz: a növekedés megáll.

Csakhogy! Erre találták ki azok a jólelkű pénzéhes emberkék, hogy semmi baj, fizess egy valag pénzt, és akkor megoldjuk, hogy több ember is lássa, amit posztolsz.

Na, ez az a bizonyos fizetős dolog.

2014. dec. 29. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Egyrészt nem teljesen így van, másrészt nem gondolod, hogy valamiből fent kell tartani az oldalt?

Mert az rendben van, hogy éjjel nappal rajta csüngnek az emberek, de azt hiszed nekik ez ingyen van? Ők ugyan úgy fizetnek a szerverekért, a bérelt vonalért, az embereknek, akik rajta dolgoznak stb. szóval én inkább örülnék, hogy csak ennyi buktató van a dologban. Aki sikeres akar lenni, az az is lesz, viszont nem lesz egy csomó szemét több ezer kis oldaltól mindenki hírfolyamán.

Egyébként csak azért írtam most le ezt, mivel látszik az írásodon a felháborodottság (nem véletlen fejtetted ki), holott szinte semmi okod nincs rá. Majd akkor lesz, ha esetleg neked kell fizetni, mondjuk a regisztrációért, vagy üzenetküldésért stb.

És nem, nem védeni akarom a facebook-ot, viszont valamiből azt is fent kell tartani, legalább is ameddig több millióan lógnak rajta, ráadásul teljesen ingyen.

2014. dec. 29. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Mondjuk a "teljesen ingyen" dolognak is van buktatója, de inkább nem megyek bele.
2014. dec. 29. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Nem kell
2015. jan. 7. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!