Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Állandóan megszakad az interne...

Állandóan megszakad az internet kapcsolat. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
nagyjából 5-10 percenként elmegy az inernetem. Kívétel ha például filmet töltök akkor amíg le nem tölt(kb1-2 óra) addig nem megy el. T-online-os ADSL internetünk van.2 gépünk van, 1 asztali és egy laptop. Az asztali gép ami közvetlenül kapcsolatban van a modemmel és a wifivel annak semmi baja, nem szakadozik rajta a net. A laptopon viszont igen és nem is áll vissza magától csak ha lekapcsolódom a wifiről és újra vissza. Már régi a probléma csak most jutottam le odáig hogy alaposabban utána járjak hátha valaki tud segíteni.

2015. jan. 6. 17:58
 1/3 CspCsj ***** válasza:

Talán a router wifi beállításait érdemes végignézni. (ehhez a router beállítófelületére kell belépni)


Megpróbálhatod a wifi driver-t is frissíteni.


Még azt is megnézném, hogy ha kábellel rákötöd a laptopot a router-re (előtte a wifi-t kapcsold ki a laptopon) akkor jelentkezik-e a gond. (valószínűleg nem, de jó lenne megbizonyosodni)


UI: Ilyenkor ajánlott már az elején megadni - milyen Windows van a laptopon, mi a router típusa.

2015. jan. 6. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Azt elfelejtettem mondani hogy nem vagyok technikai zseni szóval a router beállításokhoz még eljutnék a böngészőben de hogy mit hova állítsak azt már nem tudnám :) megpróbáltam amit mondtál hogy egyenesen a laptopba dugtam a kábelt és úgy működött, nem szakadozott a net. Windows 7 az operációs rendszerem viszont windows 8-al is ugyanez volt. a Router típusa: TP-LINK TL-WR941ND 300M WIRELESS ROUTER 3X3MIMO. Esetleg ha lenne még ötlet h mit hova állítsak azt szívesen fogadom. :)
2015. jan. 7. 16:56
 3/3 CspCsj ***** válasza:

Tehát folyamatos letöltés esetén nincs gond.

Mondjuk egy hosszabb youtube videónál sem áll le?


Elsőnek energiagazdálkodási problémára gondolok, ezt driver hiba vagy Energiaséma beállítás okozhatja.


Kifelejtettem, hogy a laptop vagy a wifi kártya típusa is segíthet.

2015. jan. 7. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!