Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Fel tudok valakit jelenteni a...

Fel tudok valakit jelenteni a számlaszáma alapján?

Figyelt kérdés
Gondolok itt elsősorban az olx-es rendelések lehetséges átverésére...

2015. jan. 6. 21:18
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen, de ilyenkor célszerű névtelen tettes ellen feljelentést tenni, mert ki tudja, hogy mi a valódi neve (nem biztos, hogy az, ami a számlaszámhoz tartozik).
2015. jan. 6. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
100%

Igen, simán. A rendőrség a számlaszám alapján könnyedén megtalálja az embert.

De egyébként az utaláshoz név is kell a számlaszám mellett, úgyhogy ha utaltál, akkor van egy név is a kezedben.

2015. jan. 6. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 T/Z ***** válasza:

OLX-re előre utalsz?

Legalább jó sokat? Bátor ember. :)



Hardverapróról rendelj előreutalással, ott van adatlap is, ami elárul egy s mást az eladóról.

2015. jan. 6. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Kedves 3.hozzászóló,direkt úgy írtam,hogy "lehetséges átverésre",hogy még véletlenül se higgye azt senki,hogy én jártam így:)
2015. jan. 7. 16:55
 5/6 T/Z ***** válasza:

Értem.


Hardveraprón is azzal indul a regisztráció, h NE UTALJ ELŐRE, de ott legalább, mivel az egész egy infós oldal, a Prohardver aloldalaként indult, szóval ott legalább sok "régi motoros" hirdető van, akik azért megbízhatónak számítanak. Számítástechnikai termékeket én inkább onnét szerzek be, de olx-en is találtam már normális hirdetőtől jó cuccot.


Vatera is olyan, h vannak értékelések, amik alapján le lehet szűrni, h ki megbízható, vagy ki nem.


OLX-en nem tudom, ott csak tel szám van, esetleg lehet privizni, vagy email cím alapján fészbúk adatlap, de ezek lehetnek mind a megtévesztést segítő regisztrációk is, szóval oda nem utalnék csak úgy, inkább személyes átvétel.


A lényeg, h a friss regisztráció, a gyanúsan olcsó cucc, a személyes átvétel helyett kizárólag postai kézbesítés előreutalás után/utánvét erőltetése, szóval ilyesmi mindig gyanús, ilyenekkel nem üzletelek én se.

Ráadásul most, h a Hardverapró is megújult tavaly, kis túlzással mondható, h "elözönlötték" az átverős emberek, de legalább az ottani moderátor gárda próbál odafigyelni, h tisztuljon az oldal a csalóktól, nem olyan mint a Vatera, ahol előbb rakják ki a panaszkodót, mint a csalót..


Utánvételt pl. Hardveraprós régi tagok azért nem szeretik, mert egy ideje a sok újonc egyre gyakrabban csinálta meg, nem ismerve az oldalt, h bizony utána lehet keresni, ki kicsoda valójában, szóval egyszerűen nem vették át a terméket.

Ilyenkor ugye a posta visszaviszi a csomagot a feladónak, de az utánvét, ill. a visszaszállítás költségét ki kell fizetnie a feladónak, aki így sokat bukhat a terméken.


Ezért erőltetik sokan az előreutalást, ha már postázni kell, mert a személyes átvétel nem megoldható.

Nem feltétlenül azért, mert csalók.

2015. jan. 7. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ismeretlen tettessel kell feljelentést tenni, megadva az ismert információkat, köztük a számlaszámot.
2015. febr. 9. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!