Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Miért készítenek 23,24 FPS-es...

B_smart kérdése:

Miért készítenek 23,24 FPS-es torrenteket, amikor a szem elvileg 25 FPS-től lát folyamatosnak egy képet?

Figyelt kérdés
Azt sejtem, hogy így kisebb a méret, de manapság már annak nincs akkora jelentősége gondolom.

2015. jan. 8. 11:24
 1/7 anonim ***** válasza:
Azért, mert a 25 erősen felfele van kerekítve.
2015. jan. 8. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Tehát már 23-tól is folyamatosnak látjuk? Azért kérdeztem, mert horizontális pásztázásnál feltűnik, hogy akadozik a kép. Vagy az más miatt van?
2015. jan. 8. 11:31
 3/7 anonim ***** válasza:
A mozi 24. Már olyan 15-öt is mozgóképnek látsz, például a kedvenc rajzfilmjeid úgy vannak rajzolva, hogy a kevésbé hangsúlyos részeken csak minden második kockán van mozgás (a Futuramát pont tegnap kockáztam ki emiatt).
2015. jan. 8. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem 25 fölött lát folyamatos képet, én kb 23-24-nek tanultam, de sehol nem láttam 25-öt (sőt, azt mondják 20 fölött már rendben van).


A némafilmek 16 FPS-sel lettek rögzítve, ezért van az a tipikus gyorsítottfilm-hatásuk.


A 24 több szempontból is előnyös választás volt: a hangosfilmnél ez jó minőségben adta vissza a hangot (nem hadart, nem volt lassított, stb..). A szemnek a 24 FPS bőven jó hogy folyamatos képet lásson. Illetve azért nem 25, mert kényelmesebb osztani a számmal. A fele 12 lesz és nem 12,5. A negyede 6 lesz és nem 6,25, stb... Vágásnál azért előny hogy egész képkockával dolgozol, nem kerekítesz alá-fölé.


Ezen kívül ez egy régi filmes standard ahol a szalagnak adott képkocka-mennyisége, hossza van, ebből pedig adódik a mérete és a súlya is. Minden másodpercre +1 képkocka egy filmnél már számítana (+3600 egy órás anyagnál).

2015. jan. 8. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! :) Ha már kialakult ez a jó kis diskurzus, felvetem, hogy a némafilmeknél soha nem értettem, miért nem lassítják vissza most olyan sebességre, ami élvezhetőbb és realisztikus. Inkább arra gondoltam, hogy kézzel hajtották a kamerát, ezért változó az FPS. Ezek szerint nem.
2015. jan. 9. 09:08
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerintem de, én sem értem, hogy miért vannak gyorsítva a némafilmek. Nem azok, amiknél dramaturgia, vagyis az a komikum egyik forrása, hogy gyorsítva van, hanem a többinél.
2015. jan. 9. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Csak befényképezték egymás után a képeket, aztán a többit rábízták a technológiára. De szoftveresen bármikor vissza lehet lassítani, VLC-vel pl.
2015. jan. 9. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!