Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Mi az a forex? (túl rövid?...

Mi az a forex? (túl rövid? Nanemár)

Figyelt kérdés
annyit tudok róla hogy megy a grafikon és az emberek abban reménykednek hogy nyernek és raknak tétet ha igy mondják de konkrétan hogyan működik ez? mire raknak stb hasonlít az online ruletthez?(csak mert abban otthon vagyok de erről érdekes módon még nem hallottam vagyis hallottam de mindegy valaki elmagyarázná érthetően bőszavúan hogy ez micsoda?)
2015. jan. 12. 14:00
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Tőzsdei devizakereskedelem. Pl veszel jó sok eurót amerikai dollárért, aztán ha felmegy az euró a dollárral szemben, akkor eladod, a különbözetet pedig elrakod(vagy épp perkálod a veszteséget).

Akkor hasonlít a ruletthez, ha teljesen random adsz\veszel, elég komoly elméleti háttere van a sikeres devizakereskedelemnek(előre szólok, hogy ha úgy állsz hozzá, hogy szerencsejáték, akkor kb annyi sikered is lesz benne).

2015. jan. 12. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Nagyon laikusan:

A Forex nem a klasszikus szerencsejáték (roulette, blackjack, akármi), hanem deviza és (ha jól tudom) részvénykereskedés.


Legegyszerűbb példa:

Pénznem árfolyamokról biztosan hallottál már. A példa kedvéért:

1 amerikai dollár = 240 forint

1 euró = 320 forint


Tegyük fel, hogy te veszel 1 000 dollárt és 1 000 eurót. Ez neked 240 000 + 320 000 forintodba kerülne, összesen 560 000.

A dolgod, hogy figyeled az árfolyam mozgását. Az a lényeg, hogy magasabb áron tudd eladni a dollárod és az euród, mint ahogy vetted (Tehát ha pl. azt látod, hogy 1 dollár már 242 forint, és 1 euró most már 324 forint, akkor megéri eladnod. Persze sokat nem nyersz vele, mert így a dollárral 2 000-ret keresel, ez euróval meg 4 000-ret...).

2015. jan. 12. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

ez eddig érthető de mégis kitől veszem meg kinek adom el és mitől függ az árfolyam mozgása ha nem szerencse?

nem szerencse?(csak mert a grafikon eléggé hasonlít egy ezer spines európai rulettben kipörgetett grafikonéhoz)

2015. jan. 12. 14:21
 4/15 anonim ***** válasza:

Google; forex kereskedelem. Ez a kérdés jóval hosszabb választ igényelne, mint amire hajlandó lennék időt szakítani.


Tömören; Nem szerencse. Az euró értéke csökken, ha németország leég - érdemes olvasgatni az eu országok gazdaságáról ebben az esetben. Vagy ott a grafikon elemzés, rengeteg visszatérő séma\minta van, amikre oda kell figyelni, hogy jó időben tudj venni, vagy eladni.

Amikor veszel, akkor tulajdonképpen csak pénzt váltasz, a brókercégeden keresztül.


De így nem érdemes nekiállnod, rövid távon bukod a pénzt, és kész, jobban jársz, ha elmész inni egyet a haverokkal(főleg akkor, ha felfedezed a tőkeáttét fogalmát). A forexnél kevés dologgal lehet hamarabb leégni, jól gondold át - viszont jó hír, hogy a legtöbb brókercégnél lehet demószámlát nyitni(valós árfolyamokat látsz, viszont játékpénzzel üzletelsz, ha hosszú távon nyereséges tudsz ezen maradni, csak és kizárólag akkor érdemes élesben nekiülni).

2015. jan. 12. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
engem csupán az érdekelt mennyi köze van a szerencséhez de akkor ezekszerint ennél is ugyanaz a helyzet á itt egy sorozat bejött ó megint most nemjöttbe ja persze ezért meg ezért most akkor ide és most bejött. az ember az összefüggéseket keresi. ugyan ilyen a rulett is az elméletileg fizikai randomgenerátorból nyeri az adatokat(elméletileg) de az sem mondható randomnak mert ott is vannak trendek és az ember hosszútávon veszít(relatívan nem veszít de mivel mohó csak akkor száll ki ha vesztett) de én azt nem értem hogy az mi alapján változik hogy az euro nő vagy csökken? az emberek nem tudják robotokkal kíszámmíttatni hogy mikor mi lessz? már ha aztmondjátok nem random?
2015. jan. 12. 14:47
 6/15 anonim ***** válasza:

Ne legyél már ennyire értetlen..

Leírtam egyértelműen. Ha gazdaságilag egy uniós ország szarul áll, az kihat az euró értékére, ez mitől lenne szerencse kérdése? Az lehet szerencse kérdése, hogy mindenféle utánajárás nélkül random nyomkodod a gombokat, és épp bejön, az árfolyamváltozásának semmi köze nincs a szerencséhez.


Aztán a séma elemzés elsősorban azért működik, mert az emberek figyelik, és sokan aszerint adnak\vesznek. Tisztán megfigyelhető, hogy ha egész számot ér egy valuta, akkor rendre le is pattan róla, és mélyrepülésbe kezd egy ideig(kivéve, ha gazdasági oka van ennek), ha tovább megy, akkor is meg fog torpanni egy korábbi csúcson, ugyanez igaz akkor is, ha épp zuhanni kezd. Olvass utána, ha érdekel, rengeteg információt találsz róla a neten - ha meg ívesen leszarod, akkor nem is értem, hogy minek tetted fel a kérdést. A rulettes példád ordas nagy baromság. Attól még, hogy ezerszer ugyanarra esett a golyó semmi sem akadályozza meg, hogy megint ugyanoda essen. Vagy még ezerszer. Az ég adta világon semmi, teljesen véletlenszerű, épp ezért szerencsejáték.

2015. jan. 12. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Csak javításképp:

Tekintsük azt az esetét amikor a "ház" (kaszinó) nem csal.


"Offline" vagy élő rulett esetében azért van a 0 illetve a 00, hogy az esélyedet minimálisan, de pont ezért a háznak hasznot húzóan módosítja. A ruletten minden tét kevesebbet fizet, mint amennyi a nyerési esélye. Így (megfelelően nagy összegű tartalék mellett) a házat szinte lehetetlen kifosztani matematikailag is. És akkor még nem is csaltak vele.


Online esetben (vagyis pontosabban akkor, amikor bármilyen számítógép dönti el mi az aktuális nyerőszám) rosszabb a helyzet, mert a számítógép egy ún. determinisztikus automata. Ez annyit tesz, hogy ugyanarra a bemenetre mindig ugyanaz a kimenet. Ezért nincs valós random számítógépek esetén (Persze sózzák meg mittomén, de az sem igazi random).


A forex nem random, és nem ilyen alapon van köze a szerencséhez.

2015. jan. 12. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
fizikai random generátort használnak a kaszinók az egyik megoldás hogy van két foton érzékelő meg egy 50%ban átlátszó tükör egy lézer nyalábot a tükörre irányítanak az meg random módon eldönti hogy átengedi e 0-ás érték vagy 90fokban-ban visszalövi a másik érzékelőnek 1-es érték erre építenek még keverő algoritmusokat és ebből lessz a szám. persze ez az RTG platform. Playtech platformmal vannak összeesküvés elméletek miszerint a generátor valóban egy determinisztikus lineáris motor amely úgy van megírva hogy mindig a ház nyerjen. persze a lineáris körforgás csak hetek múlva lenne észrevehető mivel a motorokat vélhetőleg 24 óránként cserélik.
2015. jan. 12. 15:32
 9/15 anonim ***** válasza:

Nem érted.


1) A szerencsejátékok (MINDEGYIK!) eleve, matematikailag úgy vannak kitalálva, hogy hosszú távon a ház nyerjen. Ebből van megélhetése, ez a profitja. Évszázadok óta.


2) Ami számítógépes, az már gyakorlatilag determinisztikus. A fizikai felépítése olyan, hogy nem tud ugyanarra az inputra más outputot adni. Ezért vesznek hozzá minél több, minél "megjósolhatatlanabb" inputot az eredményhez. De persze ezt sózni kell, hogy statisztikailag mégis rendben legyen.

2015. jan. 12. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
neked egyébként van valamilyen problémád? mint írtam a fizikai RNG az nem algoritmusokból áll hanem egy hardver egy céleszköz persze a fotonos megoldás egy a sokból a random.org a légköri zajból generál rng-t ami szintén FIZIKAI
2015. jan. 12. 16:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!