Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Miért jönnek be olyan lassan...

Miért jönnek be olyan lassan a kínai internetoldalak?

Figyelt kérdés
Kevés onnan ide a vezeték? Elég komolyan internet játszanak nemhiszem nekik belföldön gond lenne. Más külföldi oldal meg nekünk általában nem lassú, vagy csak nyugatit nézegetek lehet?
2015. jan. 12. 14:02
 1/7 anonim ***** válasza:
Ping.
2015. jan. 12. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
Talán mert belföldön rengeteg szerverük van kifelé meg jóval keveseb és aránytalanul sokan mégis rácsatlakoznak?
2015. jan. 12. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

1. Nézz meg egy földrajzi atlaszt. Elég messze vagyunk Kínától.

2. Minden elektronikus kommunikáció esetén van késleltetés. Például azért, mert ADOTT sebességgel terjed, halad a jel a vezetékekben. Illetve az útbaeső rengeteg eszköz (routerek, stb.) tovább növelik ezt a késleltetést.

Erre utalt #1-es a "ping" szóval.


3. Egyetemen úgy hallottam, hogy politikai okokból valószínűleg nem is kelet felé megy tőlünk a jel, hanem Amerikán keresztül. Tehát még nagyobb a távolság, még több eszköz esik útba. Így még nagyobb a "ping", a késleltetés (delay).

2015. jan. 12. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Gyerekek ne nézzük már hülyének egymást.

Tényleg messze van kína nem mondod...


Amúgyis a sávszélesség is kevés. Attól mert nem 0.001 hanem 0.01 sec alatt ér ide (hasamra ütöttem nemtudom.) Attól még az mind megjöhetne egyszerre.


Meg kifelé álló szerverek mih? :D

2015. jan. 12. 16:20
 5/7 anonim ***** válasza:

"Amúgyis a sávszélesség is kevés. Attól mert nem 0.001 hanem 0.01 sec alatt ér ide (hasamra ütöttem nemtudom.) Attól még az mind megjöhetne egyszerre. "


Akkor nézz utána...

Az a 0,01 sec még egy magyar weboldalnál is túl kicsi a valósághoz képest!

0,01 s = 10 ms ~ 10 "ping"


Ha játszol multis játékokkal, akkor tudod, hogy a 10-es ping ritka, mint a fehér holló... Én BF3-azom néha, és német szervereken 20-30 között van a pingem. Egy kínain szerinted 10 lenne? Hasra ütés ide vagy oda...

2015. jan. 12. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nem érted. Nem a reakcióidő lassú hanem a sávszél. Mármint a reakcióidő is, de az még érthetőbb.
2015. jan. 12. 19:25
 7/7 A kérdező kommentje:
De egyébként nincs messzebb mint amerika. Legalábbil légvonalban. Nyilván az óceáni távolság számít.
2015. jan. 12. 20:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!