Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Internetet blokkoló vírus? Mi...

Internetet blokkoló vírus? Mi lehet a gond?

Figyelt kérdés

Üdv.

A helyzet a következő. Észlelt a vírusírtóm egy vírust akárhányszor megnyitottaam a google chromeot. Mivel böngészőtisztitással nem tűnt el gondoltam lefuttatok egy vizsgálatot és ujratelepitem a chromeot. Letöröltem, restart, és nincs net a laptopon. Másik gép működik, telefon is veszi a netet, a laptop nem. Ráadásul mikor víruskeresést futtatok egy ponton mindig lefagy. Szóval úgy néz ki a vírus mintha blokkolná a netet (valószínűleg a Fraps nevű program letöltése közben kaptam be), mert wifi-jel van, minden program működik is gond nélkül, csak azok nem amikhez internet-hozzáférés szükséges (pl dropbox, böngészők, skype és társaik).

Találkozott már bárki hasonló problémával, vagy lenne valakinek valamilyen ötlete hogyan varázsoljam vissza a netet?

Köszönöm előre is.



2015. jan. 19. 11:59
 1/10 anonim ***** válasza:

Legegyszerüb és leghatékonyab modja ha ujrarakol egy op t 100% utana hogy fog mukodni

Mikor telepitetel utoljara op-t?

2015. jan. 19. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Bocs, nem vagyok túl jó a rövidítések terén, mit értesz pontosan az alatt hogy op?
2015. jan. 19. 12:08
 3/10 anonim ***** válasza:
Operácios rendszer win xp win 7 stb
2015. jan. 19. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Operációs rendszert ért rajta. Nem tudom miért terjed ez a hülye rövidítés, hogy "op". OS, vagy "op. rendszer" érthető lenne...
2015. jan. 19. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Kezdetek óta rajta van, azaz kb. Másfél éve. Op rendszert (sejtettem hogy erre gondolsz csak ebből a megközelítésből azt hittem másra gondoltál) nem babráltam mióta megvettem. (Win 7 van rajta, x64)

Eddig nem is volt vele soha gond, leszámítva ezt.

2015. jan. 19. 12:13
 6/10 anonim ***** válasza:
ajaj mas fel ev az elég sok idö én 2-3honapja van rajta uj op de mar erzem rajta hogy lasul minél tovabb hadod rajta op anal lasab lesz a geped tegyel ra egy uj op es megoldja problemed söt még gyorsab is lesz géped mint most észre is fogod veni mintha egy uj gépet kaptál/vetél volna
2015. jan. 19. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Az a gond, hogy egyrészt én a gyenge informatikai tudásommal nem valószínű hogy eltudnám a műveletet végezni, másrészt a gép tele van olyan dolgokkal amik a munkám miatt nekem nagyon fontosak, szinte nélkülözhetetlenek (vevői címektől kezdve a grafikai programokon át a rengeteg munkáig minden). Azt pedig ha jól tudom egy operációs rendszer újratelepítése mindezt törli. Szóval a legjobb lenne valamilyen más megoldást találni erre, de köszönöm a tipped, mindenképp észben tartom ha nem marad más megoldás.

A gyorsaságával egyébként sem volt gondom, bekapcsolásnál picit lassabban tért észhez mint fénykorában (kb 15-20mp volt mire felébredt) de ezeket betudtam a rengeteg adatnak ami rajta van. Ettől eltekintve viszont egyáltalán nem volt lassú, remek kis gép, és a tőlem telhető tudás szerint mindig karbantartottam.

2015. jan. 19. 12:26
 8/10 anonim ***** válasza:

Némelyeknek az a fixa ideája, hogy gyakran újratelepítik az op.rendszerüket, ahelyett, hogy megfelelő védelmet és karbantartó programokat alkalmaznának.

Telepítsd fel a hálózati kártya driverét, hát ha ezzel megoldódik a probléma.

2015. jan. 19. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Én sem értem, hogy miért kell állandóan újratelepíteni a gépet.

Az a probléma, hogy a Wifi kapcsolatot 1000+1 dolog befolyásolhatja. Ha nagyon zavar a probléma és máshogy sem sikerül megoldani, akkor használd az internetet UTP kábellel.

2015. jan. 19. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Frissitettem a hálókártya driverét, de sajnos nem használt. Köszönöm azért a tipped, ment a zöld.
2015. jan. 19. 16:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!