Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Wifi-t hogy lehet levédeni...

Wifi-t hogy lehet levédeni jelszóval?

Figyelt kérdés
telefonról próbáltam rácsatlakozni és azt írja szabad wifi (tehát bárki rá tud csatlakozni) és kaptam egy figyelmeztetést,hogy nem biztonságos szabad wifi-re menni. ki is léptem. egyik kérdésem az,hogy ugye így nem lehet elkapni vírust ha a figyelmeztetés után ki is léptem ?másik kérdésem ami a címben is adott hogyan védjük le a sajátunkat?
2015. jan. 22. 09:41
 1/2 anonim ***** válasza:

Az, hogy elkapsz-e vírust, nem függ attól, hogy nyílt, vagy titkosított wifit használsz-e. Ez inkább adatlopás szempontjából releváns, így ugyanis - megfelelő célhardverrel és szoftverrel - "lehallgathatják" az adatforgalmat. (Persze, ez azért nem olyan egyszerű, és nem valószínű, hogy pont a te wifidet akarnák lehallgatni.)

A kártékony szoftverek ellen viszont nehogy azt hidd, hogy valamit is véd, ha te jelszavas wifit használsz. Az ellen egy jó antivirus, meg a józan ész az, ami használ.

Levédeni a sajátodat meg úgy lehet, hogy bemész a router adminfelületére (192.168.1.1 vagy 192.168.0.1, ritkábban 192.168.1.254), és ott a securityt (valószínűleg a wireless menüpontban találod, de ez routerfüggő) átállítod titkosítottra, és kitalálsz valami JÓ jelszót.

Egyébként is célszerű letitkosítani a wifidet, mivel ha boldog-boldogtalan rá tud csatlakozni, abból még akár problémád is lehet.

2015. jan. 22. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszod.sikerült megcsinálni :)
2015. jan. 22. 10:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!