Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Miért van az, hogy a Mozillán...

Miért van az, hogy a Mozillán nézek youtube-ot csak két felbontás közül választhatok (360p és 720p) de a chrome-on 144p-töl kezdve a 1080p-ig választhatok?

Figyelt kérdés

2015. jan. 22. 12:10
 1/10 anonim ***** válasza:
flash vs html5?
2015. jan. 22. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 megadeth18 válasza:
Ugyanarról a videóról van szó? Más videóknál más a felbontások közül választhatsz.
2015. jan. 22. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
flash de a laptopomon is és ott semmi probléma, természetesen ugyanazoknál a videóknál
2015. jan. 22. 13:55
 4/10 A kérdező kommentje:
több videót is megnéztem és ugyan az
2015. jan. 22. 13:57
 5/10 csacsi2 ***** válasza:

https://www.youtube.com/account_playback?ytsession=7Sre_aGT3..


A Youtube a lejátszás beállításait sütikben tárolja. ennek eltávolításakor alaphelyzetbe áll újra be kell állítani!

"Mindig a legjobb minőséget válassza ki az internetkapcsolat minősége és a lejátszó mérete alapján"

[link]


A másik hogy a Google átvétele ót 2 felhasználói profil is jelen van, ha előtte volt youtube profilod. Ellenőrizd, hogy jóban vagy -e!


Mutatnál egy ilyen videót ahol a Firefox-al egyedül nem jelenik meg a választható felbontás?


Megj. az új firefox egy saját HD kodeket telepít bővítményként, érdemes letiltani bizonyos esetekben (OpenH264 sisco)

2015. jan. 22. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Hiába próbálkoztam a fent említett beállítások után is fennáll a probléma.

Mozilla

[link]

Chrome

[link]

Mozilla Bővítmények

[link]

2015. jan. 23. 12:08
 7/10 csacsi2 ***** válasza:

Firefox bug lehet ahogy olvasom. Itt ellenőrizd mit játszik le:

https://www.youtube.com/html5


Addig eljutottam hogy engedélyeztem a media.mediasource.enabled;true az about:configban

ill van egy másik a media.mediasource.ignore_codecs


itt írnak róla:

[link]

2015. jan. 23. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 csacsi2 ***** válasza:

nekem most is a h264 -re felkiáltójelet ír.

Minden esetre megcsináltam a javasolt beállításokat:

media.mediasource.enabled;true

media.mediasource.ignore_codecs;true


most sokkal egyenletesebb a lejátszás és 720-ban sem akad ami egy gyenge gépen előnyös, sőt szokatlan.

Erre még keresem a választ:

[link]


Valószinüleg firefox bug. Gondolom a HTML5 lejátszót eröltetik vagy nem tudom, valahol itt kell keresni a hibát!

https://www.youtube.com/html5

2015. jan. 23. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 csacsi2 ***** válasza:

Rájöttem. DASH Playback ha tiltva van akkor nem jeleníti meg, ha engedélyezve akkor megjelenik! Ez teszi lehetővé hogy a teljes tartalmat be-pufferelje.


Nem tudom hogy hogyan tudnád tiltani/engedélyezni a youtube -on én a YouTube Auto Buffer & Auto HD -t használom amiben ki lehet ill vissza kapcsolni az opciót.

Elvileg ezzel is lehet:

[link]

2015. jan. 23. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
A 8. válaszban leírtak alapján MSE & H2.64 support engedélyezése után tökéletesen megy minden köszönöm szépen!
2015. jan. 25. 17:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!