Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Mi történt a böngészőmmel?...

Mi történt a böngészőmmel? Lehet, hogy vírus?

Figyelt kérdés
Mozilla Firefoxot használok és amikor megnyitom elkezdik eszeveszettül letámadni különböző popupok a képernyőmet és maguktól nyílnak meg új ablakok. Az e-mailembe alig tudok belépni. Baromi idegesítő. Valami vírusra tippelek.. Vírusirtást lefuttattam Avasttal, de semmivel sem jobb. Hogyan lehetne megoldani ezt a problémát?

2015. febr. 2. 13:03
 1/4 belapus ***** válasza:
100%

Elképzelhető, hogy a gépedre került egy ( vagy több ) reklámprogram.Ezeket meg kellene próbálni kigyomlálni a telepített programok közül, majd lefuttatni egy ellenőrzést a Malwarebytes Free-vel.

Valószínűleg a kiegészítők között is keresgélni kell.

2015. febr. 2. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

-ez sok esetben segít :


[link]

2015. febr. 2. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a segítségeteket!:)


Belapus!


Tényleg volt néhány gyanús program, amiknek utána néztem és vírusként szerepeltek a keresésben. Például ezek: Software Version Updater, Dolphin Deals, Webssearches és Cinema Plus.. Ezeket letöröltem a kiegészítők közül és a vezérlőpultban, utána a malwarebytes programmal indítottam egy keresést, ami majdhogynem 300 hibát eredményezett... Karanténba helyezés után töröltem a fentebb említetteket, a többivel nem csináltam semmit, mivel nem tudom, hogy mik azok. De lényeg a lényeg, minden rendbe jött;) Köszönöm még 1x!

2015. febr. 2. 16:05
 4/4 belapus ***** válasza:

A Malwarebytes maradjon fent és időnként futtasd le.Az ellenőrzés előtt frissítsd az adatbázisát.

Néha hasznos lehet a Sandboxie nevű alkalmazás, amely virtuális környezetben futtatja a böngészőt.Kikapcsoláskor válaszd a Tartalom törlése lehetőséget, ilyenkor minden - még az esetleges fertőzések is - eltávolításra kerül.

2015. febr. 2. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!