Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Mi akadályozza a utorrent...

Mi akadályozza a utorrent sebbeségét?

Figyelt kérdés
Upc 60 megás internetem van és 7.3mb/s töltök de máma volt erre egy durva dolog ncorol szedtem 1-2 dolgot és amikor tpb röl ekkor felugrott 17-30 mb rá ledermedtem, hogy ez mi? valami akadályozza, hogy gyorsabban töltsek vagy hogyvan ez?

2015. febr. 6. 11:33
 1/3 anonim ***** válasza:

60 000 000 bit = 7 500 000 byte = 7324,21875 megabyte


vagyis a 7,3 mb/sec a normális


nem akadályozza semmi a sebességedet


az a 17-30 mb/sec az csak kiugrás...

nálam is elordult, hogy 350kb/sec max letöltésnél olyanokat írt ki, hogy 840-1200 kb/sec, aztán visszaállt 350re...

2015. febr. 6. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A Mbit és MByte között sokan nem figyelnek a mértékegységere. A hálózati sebességeket hagyományosan bit/s mértékegységben adják meg, míg a letöltő kliensek rendszerint byte/s-ban mérnek.

Hirtelen kiugrások előfordulhatnak, régebben Én is sokszor találkoztam hasonlókkal, az utóbbi években viszont nem jellemző.

Torrent esetén meg ugye a felhasználók egymástól töltögetnek, így ott egyéb lehetőségek is közrejátszanak a sávszélesség alakulásában. Ha kevés embertől tudsz szedni, akiknek lassú a feltöltésük (és eleve sok irányba is töltenek fel), akkor nálad is könnyen lehet lassú a végeredmény. A népszerű torrentek viszont jöhetnek akár nagyon gyorsan is, ha több százan/ezren szedik és osztják meg ugyanazt.

Egyébként az UPC lassíthatja a P2P forgalmat csúcsidőben, hogy az nem menjen a normál netezés rovására vagyis kovács Pisti nyugodtan nézhesse a HD Youtube videókat és telepíthesse a 20-30GB-os játékokat online kliensekből stb.

Én is már több, mint 8 éve UPC-s vagyok, de alapvetően elég az elméleti havi forgalmi keret (300GB/hó) és viszonylag megbízhatóak, jók a sebességek is. Most nemrég rádumáltak a 240Mbps netre (alig többért, mint előtte a 60-as volt), de nem hiszem, hogy gyakran ki tudnám használni azaz az előző is elég jó volt már. Egyszer biztosan jól jött, mert a Far Cry 4 frissítette magát és az 1,3GB-os frissítés elég gyorsan lejött Uplay-en (26MB/s), nem volt egy perc az egész. Ettől függetlenül ezt kibírtam volna 60Mbites nettel is még ha ezért várnom kellett volna ~3,5 percet is (nabumm).

Egy a lényeg, ahogy fentebb is írták, hogy 60Mb csomag mellett a 7,3MB az teljesen tökéletes (ha ennél többet mérsz az ajándék)!

2015. febr. 6. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
én is upc-s vagyok ügyebár rubicom-ot megvette igy az upc lett 50 mbs volt de hála 60 mb lett belölle én is nagyobra szeretnék váltani igy most 240/mb vel mennyivel szedsz én napi 10 torrentet szedek ncorol minden nap vissza is seedelem 750kb/s szoval nekem számit én teljes mértékben kihasználom
2015. febr. 6. 15:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!