Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » 200/50-es Digi internet, csak...

200/50-es Digi internet, csak 70/50, papíron a gép és a router is bírná a 100-at, mi lehet az oka?

Figyelt kérdés
Tp link TL-WR340GD típusú routerem, Asus H87 Plus alaplapom, 200/50 mbps-os Digi netem van. Néhány napja szóltam a Diginek, hogy fél éve ez a csomag van, ennek ellenére 70/25 körüli értékeket mértem. Szerelő jött, szerelt, mértünk, 70/50-et. Elmondása szerint ilyenkor 90 környékén szokott lenni a letöltés, és hogy valami fogja a gépem. Egyelőre anyagi okok miatt nem szeretnék routert cserélni, ezért ezzel a specifikációval érdekelne, hogyan lehetne kihozni belőle a maximumot, vagy mi lehet az oka, hogy 70-nél feljebb soha nem ugrik?

2015. febr. 7. 21:02
 1/5 anonim ***** válasza:
A TP-LINK 340G fogja a netedet. Eleve 54M-es wifi-je van, ami a gyakorlatban jó ha 20M-et át tud vinni stabilan. A wan+lan portja is maximum 100megás, ez nagyon karcsú a 200Megához. Oda már gigabites router kell. A jelenlegi net csomagodhoz egy ilyen ajánlok minimum: [link]
2015. febr. 8. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

De ezzel a konfiggal nem kellene karcolnia a 100-at? tudom hogy csak addig bírja a router, de kérdem én, ha most szerelésnél nem ugrott feljebb a letöltési sebességem, akkor talán nem is a router a ludas?

2015. febr. 10. 17:33
 3/5 anonim ***** válasza:
Próbáld a router kihagyásával. Dugd a kábelt egyenesen a gépbe és mérd le úgy. Ha így nincs meg a ~200 akkor valami más fogja, ha kb. megvan akkor a router a sz.r
2015. febr. 10. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

Kipróbáltam router nélkül, úgy kb 210/50-et mértem.

Közben utánanézegettem, okozhat lassulást "rosszul" bekötött UTP kábel is? Egyelőre nem szeretnék routert venni anyagi okok miatt.

2015. márc. 9. 16:05
 5/5 A kérdező kommentje:
És persze tudom hogy ezzel a routerrel nem lesz meg a 200-as letöltés, de a 100-at szeretném kihozni belőle. Ma reseteltem, újra beállítottam rajta mindent, és továbbra is ugyanaz a helyzet.
2015. márc. 9. 16:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!