Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Ti otthon éjszakára kikapcsolj...

Ti otthon éjszakára kikapcsoljátok a routeren a wifit? Idővel nem megy tönkre, ha folyamatosan megy vagy pont attól ha mindennap kinyomom a gombot? Melyik jobb megoldás?

Figyelt kérdés
2015. febr. 10. 13:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Tudod ki kapcsolgatja...

Intézményekben is évekig mennek a routerek, azt sem kapcsolja le a kutya sem.

2015. febr. 10. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Baromi egyszerű szerkezetek a routerek-switchek-modemek (szoftverüktől eltekintve), nem igényelnek különösebb karbantartást - odafigyelést, főleg nem az otthoni felhasználásúak.
2015. febr. 10. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Felesleges kikapcsolgatni.

Ha meg valami tönkremegy, akkor az általában maga a router, nem pusztán a wifi-modul.

Itt, a munkahelyen a routerek/AP-k már lassan a tizedik életévükhöz közelítenek, és eddig alig volt, amelyik meghibásodott.

Nekem az otthoni router már hetedik éve megy folyamatosan, éjjel-nappal. Ami előtte volt, az 4 évig bírta, bár az még sima, nem wifis router volt.

Ha meg 5-10 évente tönkremegy egy ilyen 2-3 ezer forintos szerkezet, az szerintem bőven belefér a kköltségvetésbe. :)

2015. febr. 10. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Én csak akkor kapcsolom ki - be, ha újraindítom, de ezt sem minden nap csinálom (csak akkor, ha elmegy a net és nem a szolgáltatónál van a hiba).

A routereket hosszú távra tervezik, hogy bírják a 24*7 órás üzemet. A minőségben lehet hiba, ha valamelyik hamarabb túlmelegszik, de ezek, elsősorban a túl alacsony árkategóriára jellemzőek.

Ha meg, zavar a fény, akkor tedd máshova, vagy tegyél elé valamit (amivel csak a LED-eket takarná el).

A másik meg: UPC wi-free is van, emiatt sem teszem (de ebből nem nyitok ebből vitát).

2015. febr. 10. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Ha kikapcsolod a wifit, akkor hogyan facebook-ozol + torrentezel? :->
2015. febr. 10. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Amúgy igen inkább a fény, ami zavar éjszaka... meg hogy egy főkapcsolón van a laptoppal és akkor annak is világít ugye az egyik ilyen jelzőfénye, ha nem nyomom le... tényleg a laptopnak se árt ha ki van kapcsolva, de be van dugva hálózatra is világít az egyik jelzőlámpája?
2015. febr. 10. 15:15
 7/11 anonim ***** válasza:
Ha csak a fény zavar, akkor veszel egy fekete szigszalagot, és leragasztod.
2015. febr. 10. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Az én routerem beállításiban le lehet tiltani a hátsó, illetve az elülső ledeket is, így teljesen úgy néz ki mintha nem lenne áram alatt, de mégis üzemel. :)

Mondjuk ez egy 26 000 Ft-os ASUS router, szóval nem a legolcsóbb.

Viszont a DD-WRT-t például az olcsóbb TP-LINK routerekre is fel lehet telepíteni, és abban is le lehet tiltani a ledeket, ha más nem, akkor SSH-n ( vagy Telneten ) keresztül.

2015. febr. 10. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Éjszaka nem facebookozok eleve :-) Aha köszi az ötleteket.
2015. febr. 11. 21:21
 10/11 anonim ***** válasza:
Én sem kapcsolom ki, folyamatosan megy. Csak akkor van újraindítva amikor áramszünet van.
2015. febr. 13. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!