Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Miért nem megy a net a P4V8X-X...

Zoli1976 kérdése:

Miért nem megy a net a P4V8X-X alaplapomon? Miért kell állandóan újratelepítenem emiatt?

Figyelt kérdés

Szeretném kérni, hogy csak olyanok kommenteljenek és adjanak tanácsot, akik a leírásomat többször elolvasták, az abban leírtakat tényként kezelik, s nem képeket kérnek erről-arról, illetve kérdeznek rá olyan dologra, amit már leírtam.


A probléma lényege, hogy az ASUS P4V8X-X alaplap a telepítéstől számított 2-168 órán belül blokkolja a netet. Többször újratelepítettem és kipróbáltam a DigiNet és a T-Home hálózatán is.

Mindkét esetben ugyanaz a win xp sp2 oprendszer került fel rá, de a második esetben sp3-mal (netről) bővítve. Az oprendszer nem lehet hibás, erről a CD-ről már 200x telepítettem gépet, sosem fordult elő vele ez a hiba. Tehát az oprendszer hibáját kérem kizárni!!!

Az alaplap+proci+hütő kivételével minden hardver változott. Másik RAM, HDD, sőt a gépház és a kábelek is mások voltak. Tehát ilyen ötletelést, hogy hibás vagy „vírusos” RAM, a HDD firmware-jében van a vírus szintén kérem kizárni.

A patch kábelek és a modemek is hibátlanok. Meg ne kérdezd, hogy ellenőriztem le, mert ha erre fanyalodnál, abból már látom, hogy dilettáns vagy.

A telepítés után Audio és LAN drivert kér. Első alkalommal a driverscollection oldalról, másodszor a support.asus.com-ról szedtem le. Integrált LAN: VIA Rhine Family Fast Ethernet Adapter.

A gépre nagyjából ugyanazt a programcsomagot tettem fel mindkét esetben: legfrisebb Avast (2015), Firefox (aktuálisan a legfrisebb: 31.0.1). Viszont 2015-ben már 30 gépre raktam fel ugyanezt a csomagot és mindig minden oké volt.


1. Az elsőként telepített programok (Firefox, Avast) és a driverek (LAN) letöltése egy másik gépről történt, pendrive útján lettek telepítve. A hálózati kapcsolat létrehozása után a DigiNet-re jelszóval megtörtént a bejelentkezés, s elkezdődött a többi program netről való letöltése, telepítése, illetve a gép kipróbálása. Kb. 2 óra múlva elment a net. A LAN driver az eszközkezelő szerint működött. A hálózatra másik gépet csatlakoztatva azon volt net. A gép ezután szétbontásra került, minden alkatrésze az alaplap+proci+hütő kivételével másik konfiguráció részévé vált. Akkor valami elállítódásra, vírusra gyanakodtam, egyszeri esetnek gondoltam.

2. Az alaplapot nemrég újonnan beszerzett hardverekkel újratelepítettem. A módszer hasonló, legfeljebb annyi eltérés, hogy a drivereket az Asus honlapjáról szedtem le. Az első nap minden drivert, programot (RAID vezérlő és Adobe Fash Player -ig bezáróan telepítettem). Modemes (no router) csatlakozással 4 napig a Vidanet kábelnetjén keresztül hajtottam. Ezalatt 20 GB adatforgalmat min. generáltam, letöltöttem, 20 üzemóránál többet neteztem. Tehát tökéletesen ment!

A gépet ezután T-Home modem-routeres hálózatra kötöttem. Mivel a jelszó a routerben mentve van, alapból kell netnek lennie. Mégsem volt. Próbáltam új hálózati kapcsolatot létrehozva bejelentkezni jelszóval, de semmi eredmény. Csak megy hosszú ideig a homokóra, majd kiírja, hogy nincs kapcsolat (illetve 678-as hibakód).


Tervezem újratelepíteni a LAN drivert, illetve egy PCI-s hálókártyát beletenni. Indítás után a driverét az XP automatikusan telepíti (fel szokta ismerni az eszközt).

De!!! Mi van, ha ez sem jelent megoldást??? Vagy ha mégis, akkor is jó lenne tudni, mi a hiba forrása.


Hardveres vagy szoftveres hiba jöhet szóba?

Ha hardveres, akkor viszont mitől van, hogy újratelepítés után ismét lesz net egy időre? Ha az integrált LAN-on lenne sérülés, akkor nem oldaná meg a gondot egy újratelepítés.

Mi van, ha a PCI LAN-kártya sem segít, mert valahol máshol blokkolódik a dolog?

Csak nem az NSA piszkálta meg a CMOS-t :) Már mindenre gondoltam.


Várom az ötleteket.



2015. febr. 19. 13:47
 1/9 Tengor ***** válasza:
Az, hogy nincs net az mit jelent egészen pontosan? Olyan, mint ha kihúznád a kábelt és ezt jelzi a rendszer is? Pingelni tudod az egyes eszközöket? Távoli szervert tudsz pingelni IP és cím alapján?
2015. febr. 19. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Tengor ***** válasza:
"VIA 4 in 1 driver Package Service v4.49" < ez micsoda? Feltetted ezt is?
2015. febr. 19. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Még egyszer az érthetőség kedvéért. Ugyanezen a gépen 4-7 nappal ezelőtt dőlt a net. Majd szétszakadt a világháló, úgy húztam le róla a bájtokat. Világszerte vörös riasztást adtak le, mert felszabadultam a netre.

Csak annyi történt, hogy a Vidanet kábelnetes modemjéről egy T-Home ADSL router hálózatra csatlakoztam.

A rendszer korlátozott internetkapcsolatot jelez. A jobb alsó sarokban a tálca rejtett ikonjai között ott a sárga felkiáltójel. A hálózati kábel kihúzásakor azt külön jelzi, tehát nem ezzel van a gond. IP cím megújítás sem jön be. Ha egy napot várok, akkor sem. A Vidanetnél ugyanis kb. 4 órát kell várni, ha router nélkül új hálókártyával csatlakozok, addig nem oszt új IP-t. A T-Home szerint ők látják a routerüket, ami hibátlan jelszóval fel is van jelentkezve a hálózatukra.

Most proxy beállítás hibára gyanakszom.

Hosszú ideig megy a homokórázás, majd a távoli szerver nem elérhető. Ellenőrizzem a kapcsolatot hiba jön le. Ha egy másik gépet teszek fel a helyére, az tökéletesen műkszik. Vagyis a gép a hibás. Hardver- v. szoftverügyileg.

2015. febr. 19. 14:04
 4/9 Tengor ***** válasza:
Próbáld ki, hogy egy live linux mit produkál!
2015. febr. 19. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

A négy az egyben az több drivert tartalmaz egy csomagban. Igen feltettem, amit külön még nem. Olyan van benne, mint pl. AGP driver.

És még egy infó: a router kezelőfelülete sem elérhető: 192.168.1.254 -gyel. Tehát már a routert sem látja. Másik gépnél ez is oké, ez is működik.

2015. febr. 19. 14:40
 6/9 Tengor ***** válasza:

Ne privátba!

"Telepítsem át linuxra? Minek?

Ha újratelepítem az XP-t, akkor is tudom mit produkál. Linux nem kell!!!"

A live lényege, hogy nem kell telepíteni, hanem lemezről v. pen drive-ról futtatod. Létezik live win lemez is, lehet vele próbálkozni, de nehezebb hozzájutni.

2015. febr. 19. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Más ötlet?

Mert teszem azt csinálom amit kértél és lesz net, abból már tudod mi a hiba és azt is hogyan kell elhárítani?

Illetve ha nincs net így sem, akkor mennyivel jutottunk előbbre.

Olyan építő jellegű hozzászólásokat várnék, ami úgy kezdődik, hogy:

"Szerintem az a probléma..."

Úgy folytatódik:

"x-féle lehetőséged van... ha ... csinálod, akkor ... kell történnie, de ha mégsem, akkor ... féleképpen folytasd..."

2015. febr. 19. 14:56
 8/9 A kérdező kommentje:
Az "internetbeállítások/kapcsolatok/helyi hálózat beállításai" nem módosulhatott egy wifis eszköz szoftvertelepítő CD-je révén? Csak egy ötlet :)
2015. febr. 19. 14:59
 9/9 Tengor ***** válasza:

Nem értem én ezt. Ha ennyire tudod, hogy hogy kell segíteni neked, akkor miért nem tudsz magadnak segíteni? Mire megy ki az egész? Jobban érzed magad, hogy két nap múlva beírod, hogy ennyit ér ez az oldal és hogy senki nem ért semmihez és stb stb stb?

Ez alapján te bármely szolgáltató rémálma vagy, mert mindent jobban tudsz.


A számítógép egy elég komplex valami, legjobb tudomásom szerint nem ismert olyan függvény, amibe ha bevinnénk minden (nem csak amit te megadtál, hanem minden) paramétert, akkor válaszként megadná, hogy mely paraméter változtatásával fogjuk elérni a kívánt eredményt. Innentől kezdve ne várd, hogy távolról pár adat alapján rábökünk, hogy "az a rossz, cseréld ki és jó lesz"! Próbálunk tanácsot adni, te kipróbálod, elmondod mit tapasztaltál és kijön valami.

Persze a velem folytatott diskurálás után majd várhatod, hogy ki fog neked bármit írni.

2015. febr. 19. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!