Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Számítógép elérése port...

Számítógép elérése port forwarding nélkül?

Figyelt kérdés

Tehát az alaphelyzet az, hogy van egy számítógép, ami egy hálózat része. El szeretném érni kívülről (azaz nem a hálózaton belül).

Alapvetően SSH-t(22-es port) és webszervert(80-as port) szeretnék elérni tesztelés céljából.

A "csavar" a dologban az, hogy nem tudom a kérést továbbítani. (port forwardig-olni)

Erre létezik valami program, hogy kiküszöböljem ezt a részt?


A számítógépen, amit el szeretnék érni, Ubuntu Server 14.04.2 LTS fut.



#linux #program #hálózat #webszerver #SSH #port forwarding nélkül
2015. febr. 24. 21:28
 1/7 anonim ***** válasza:

A számítógépet közvetlenül a modemre dugod.

Vagy a port forward. Miért nem megy?

Ezt nem tudod semmilyen programmal megoldani, mert ahhoz a programhoz is csak akkor érnének el a csomagok, ha forwardoltad.

2015. febr. 24. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

A modemre sem tudom közvetlenül csatlakoztatni.

Magát a hálózatot nem én üzemeltetem. Így egy "mezei" felhasználó vagyok a rendszerben.


Onnét jött az ihlet, hogy van olyan program, aminek nem kell beállítani az ilyesmit. (pl.: TeamViewer)

Persze lehet, hogy tévedek és nem így van.

2015. febr. 24. 21:49
 3/7 coopper ***** válasza:

Szia.


A Teamviewer és a Logmein is kapcsolatban van egy központi szerverrel (tehát első körben nem direkt számitógép-számitógép között van kapcsolat).


A közvetlen kapcsolat csak a szerverrel való kommunikáció után történik (bár az is lehet, hogy az egész kommunikáció a szerveren keresztűl történik) és ezért nem kell portfoward. (Feltöltés/letöltés)


Szerintem ennek próbálj utánnanézni.


Sok sikert.

üdv.

2015. febr. 25. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Bocsi, most nézem hogy nem is köszöntem.


Sziasztok!

Tegnap megnéztem a Logmein Hamachi termékét és jónak tűnik viszont azt olvastam, hogy ott is kell port forwarding. De ma kicsit jobban a témába ásom magam, hátha nem jól tájékozódtam.

2015. febr. 25. 08:42
 5/7 anonim ***** válasza:

vpn. Van egy szervered, amit elérsz, innentől bármely nat-olt hálóról odacsatlakozol, és akkor oda nyomhatod a portforwardot.

Igényes emberek akár saját ip-t is oszthatnak maguknak otthonra/koliba.

2015. febr. 25. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ja, ha nincs géped neten publikus ip-vel, még csinálhatod tor-ral is: [link]
2015. febr. 25. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen Ipor Sircer! Ez kellene nekem. Akkor már "csak" meg kell valósítanom.

Köszönöm mindenkinek, aki hozzászólt a kérdésemhez!

2015. febr. 25. 19:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!