Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Ha veszek domain nevet, akkor...

Ha veszek domain nevet, akkor a blogomat egyből át tudom rá exportálni?

Figyelt kérdés
Továbbra is tudom majd használni a blogos felületet hozzá, vagy hogy van ez? megéri a domain, ha minőségre akarunk menni?

2015. márc. 4. 22:04
 1/6 anonim ***** válasza:

Tudod mi az a domainnév?

Ilyen pl. a "gyakorikerdesek.hu" is. Ezek valójában egy IP címet rejtenek magukba.


Ha Win-es van, akkor WinGomb+R-el tudsz előhozni egy console felületet, és oda írd be, hogy:

> ping www.gyakorikerdesek.hu

Ott írni is fogja az IP címet.

vagy a böngészőbe is beírhatod így:

> [link]

de ez azért nem fog működni, mert ez az oldal vHost-ként működik.


De ezzel a hírportállal működik, mert nem vHost-ként működik, így megtudom mutatni:

[link]

ezen a linken a www.hvg.hu fog bejönni.


Azaz a domain név eredetileg egy IP címet tartalmaz ami az adott szerverre mutat, ill. tovább küldi a beírt nevet. Az utóbbi esetben csak is kizárólag a vHost (Virtual Host) esetén szükséges, mivel egy Webszerveren több weboldal is üzemelhet. Ezt az Apache szerver biztosítja, de ne mennyünk ennyire bele.


Azaz a domain név, jól mutat, de hogy ez működjön ahhoz Apache konfiguráció szükséges. Ezt legtöbb free szolgáltató automatizálja, így ilyen lehetőség nincs. Ez nem zárja ki azt, hogy ahol vagy ott nem lehet-e.


Továbbá a minőség az nem a domainen múlik, hanem magán a szerver géptől illetve a rajta futtatott kódtól.

- mennyire biztonságos?

- mennyire optimális?

- mekkora terheltséget bír határidőn belül kiszolgálni?

Ezek a főbb kérdések minőség kapcsán.

2015. márc. 5. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Értem köszönöm a kiterjedő választ!

Csak azért gondoltam rá, mert mégis csak jobban mutat egy oldal úgy, ha nincs ott a .blog.hu a végén.

2015. márc. 5. 10:19
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha tényleg minőségre törekszel, inkább bérelj tárhelyet egy megbízható szolgáltatótól. Évi 10-12 ezerből van tárhelyed domainnal és oda töltheted az oldaladat. Ráadásul lesz nevedvagybármimas@domainneved.hu e-mail címed is és az is növeli a presztízst.
2015. márc. 27. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Igen, de ahhoz már kéne valami webfejlesztő nem?
2015. márc. 27. 20:26
 5/6 anonim ***** válasza:

Csak annyi a különbség a fizetős között, hogy:

- nincsenek reklámok

- erősebb a teljesítmény

- korlátlan email fiók, adatbázis, aldomain (szolgáltató függő)


Azaz, ha fogod magad és átmásolod tokkal vonóval a free-ről a fizetősre, akkor ott is ugyanúgy mükszik.


Ha még egy fokkal nagyobb az igényünk, akkor VPS (Virtual Private Server). De ehhez már kel linux ismeret. Anélkül nem éri meg, mert lövésed sincs, hogy kell linuxot bekonfigurálni. Itt már úgy garázdálkodhatsz ahogy akarsz. Ha akár lehal a server, az se okoz problémát a szolgáltatónak, mert csak egy virtuális gépről van szó, amit újra lehet indítani, mint egy lefagyott programot.

2015. márc. 28. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Értem köszi a segítséget!

Egyébként ezzel az ingyenes blog.hu-val mi a gond? Úgy értem, így az oldal nem lehet olyan ismert soha, mint egy domainnel? vagy ez igazából nem számít, mert a tartalom a lényeg.

2015. márc. 28. 11:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!