Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Digi vagy UPC lenne a megfelelő?

Digi vagy UPC lenne a megfelelő?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Szeretnék szolgáltatót cserélni, de nem tudom hogy melyik lenne előnyösebb számomra.

Csak internet érdekelne, telefon és TV nélkül.


[link]

UPC-nél a Fiber Power 60-as csomagot néztem 1 év hűségidővel.


[link]

A Diginél pedig a Diginet 200-as csomagot néztem hűség nélkül.


Nos engem az érdekelne hogy szerintetek melyik lenne a megfelelő, illetve milyen tapasztalataitok vannak a két szolgáltatóval?



2015. márc. 5. 16:34
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Kertes házba DIGI, panelbe UPC. Legalábbis itt a XV. kerületben szánalmas, ami a panelben megy, minden ismerősöm panaszkodik rá. Kertes házban teljesen meg vagyok vele elégedve, leszámítva azt, hogy a 200-as net helyett csak 100 jön, de nem tudok reklamálni sem, mert "nem értik mi a baj, a hálózati minimum feletti sebesség jön". Yep, ki vagyok vele segítve.


Ez amúgy a másik, ami a UPC felé terelhetne: a DIGI supportja egy vicc, és erről órákon át tudnék mesélni arról, amit összeszerencsétlenkedtek már a 2. kerületben is.

2015. márc. 5. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Ha van digi akkor inkább azt, ráadásul nincs kockázat, ha nem jó a minőség lemondod és kész.
2015. márc. 5. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Ez nagyon helyfüggő.


#1-es nekem meg panelban a 100-as csomag úgy 10%-kal gyorsabb, mint a szerződésben foglalt (folyamatosan). A 200-as csomaggal is ez volt a helyzet korábban. Ilyenkor mi van? :)

2015. márc. 5. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Én miskolci vagyok, és jelenleg a t-homenál vagyok. Nos, ez egy hulladék. A supportjuk pedig mintha nem is létezne.. 20 megás netem van elvileg, de ebből örülök ha a felét megkapom + hetente számtalanszor elmegy a net.

Utálom..

2015. márc. 5. 16:44
 5/16 anonim ***** válasza:
Az a gond a Digivel, hogy hűségidőre csak internet nincs. Nem értem a logikájukat... .
2015. márc. 5. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

@3

Már amikor. Neked még nem volt problémád belőle, örülök neki, tényleg, de a XV. kerületben 10 emberből 10-nek van, hogy órákon át nincs TV, csak fekete kép, és napi 5-6 alkalommal is szakad a net. Nem egy panelben élnek, csak a kerület stimmel. Budán a második kerületben szintén ez volt, a garantált minimumot épp, hogy csak eléri.


Bizonyára van, ahol szépen ki van építve, törődnek vele, de ezek a helyek nem azok. És örülök annak is, hogy neked csodálatosan jó az interneted, ilyen gyors, de a tényen nem változtat, hogy 95/53-at mérek a 200-as nettel, és mivel a 80/40 felett van, így a kutyát nem érdekli.


De persze, majd nyáron lehet sort kerítek arra, hogy 6000 forintért kihívok valakit, hogy ugyan nézzen már rá, de hiába kell az egész ONT-t cserélni, mert szar, ahogy van, akkor se fogják azt mondani, hogy igen, az ő hibájuk volt, mert hát a 80/40-et azt bármilyen körülmények közt lehet mérni. Na ez a taplóság.

2015. márc. 5. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

#6


Ezért mondtam, hogy területtől függ. Én pl. Pécsen tökéletesen meg vagyok velük elégedve. De ez nem csak a Digire igaz, van ahol a UPC király, van ahol xar. Van, ahol a T király, van ahol xar.

2015. márc. 5. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Én UPC-ről váltottam DIGI-re évekkel ezelőtt

-UPC-nál évekkel ezelőtt a hűségidő alatt megfelelő volt az árazás, 5Mbit/s +TV = 6000Ft de az ügyfélszolgálat , a net minősége a szerviz és a sebességnövelés már nem. Hűségidő lejárta után az ár a duplája lett.(11.000) Így váltottam

-Diginél egy év hűséggel 20Mbit/s + TV = 6000 Ft volt, ez már 5 éve lejárt és még mindig 6000-et fizetek. Nettel soha semmi gondom nem volt, ügyfélszolgálatot, szervizt sosem vettem igénybe, a netem sebességét megduplázták 50Mbit/s-re és mindig biztosítva van ez a sebesség...

2015. márc. 5. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Én is inkább a digit ajánlanám. A havernál van, hogy 3 napig nincs upc net. Nem beszélve arról, hogy amúgy is nagyon lassú.
2015. márc. 5. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Egyébként ezt nem teljesen értem. Nekem feltöltési sebesség kellene, és ha jól látom a diginél a legkisebb csomagban akkora a feltöltési sebesség mint a UPC-nél a legnagyobbnál? Létezik hogy ilyen hatalmas különbség van, vagy én nézek el valamit?
2015. márc. 5. 17:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!