Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Hogyan tudom otthon korlátozni...

Hogyan tudom otthon korlátozni az internet sebességet?

Figyelt kérdés
Adott egy modemrouter kombó, amelyen csak QoS van, de port limitálás nincs, QoS meg nem ér sz@rt se. Na most otthon unokatesóm nálunk lakik, és állandóan torrentezik. De nem limitálná le se feltöltését, se letöltését. Hogyan tudnám lekorlátozni csak az ö internet sebességét, anélkül, hogy a gépéhez nyúlnék? Mondjuk egy switch vagy akármilyen egyéb lehetőleg olcsó készülék beiktatásával?

2015. márc. 8. 18:08
 1/10 A kérdező kommentje:
Lehetőleg mind le és mind feltöltését egyszerre.
2015. márc. 8. 18:10
 2/10 Tengor ***** válasza:

A vendég tartsa be a szabályokat! Kérd meg, hogy lassítsa le a torrentet!

A routeren valószínűleg nem lehet ilyen korlátokat beállítani, mert már megtaláltad volna, ha tudna ilyent.

2015. márc. 8. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Nem kérem meg, hogy lassabban töltsön, és lehetőleg a kérdésemre várok válaszokat. Valamilyen eszköz beiktatását szeretném lehetőleg olcsón, amelyen lehetséges az egyes gépek internetsebességének egyedi szabályozása.
2015. márc. 8. 18:16
 4/10 A kérdező kommentje:

A modem/router kombó egyébként ezeket tudja, de szerintem ezzel sokat nem tudok mit kezdeni.

[link]

Német nyelvű a cucc menüje. Gondolom a boltban onnan hozatták.

2015. márc. 8. 18:48
 5/10 anonim ***** válasza:

Veszel egy egyszerűbb és olcsóbb TP-Link routert (pl TL-WR740(N)) és abban már van olyan, hogy Bandwidth Control.

Ezt a routert beteszed a jelenlegi modem+router kombó mögé, ezt fogod routerként tovább használni, beállítasz a kívánt gépnek egy fix IP címet (DHCP->Address Reservation) és erre az IP címre beállítasz egy korlátozást a Bandwidth Control menüpont alatt.

Én is ezt alkalmazom itthon, mert különben egy ember lehúzná az egész netet.

2015. márc. 8. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszi a választ!
2015. márc. 8. 19:24
 7/10 anonim ***** válasza:

Nincs mit.

Kicsit kiegészíteném, ha nem gond:

Úgy láttam, hogy ez a mostani router képes bridge, vagyis csak modem módra, majd érdemes lesz átállítani arra és a mögé tett routeren beállítani a csatlakozási módot (PPPoE és az ADSL felhasználónév és jelszó majd kell), hogy ne legyen gubanc. Így max annyi lesz, hogy a Wifijét nem tudod majd használni, meg plusz eszközt rátenni a routeren kívül (úgy is majd arra kell kötni mindent a korlátozások véget), de legalább nem lesz más probléma.

2015. márc. 8. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Úgy nem lehet megoldani, hogy mindkettő routerként továbbra is üzemeljen? Utánanéztem, és a router, amit ajánlasz elég gyenge wifizést nyújt, a mostani sokkal erősebb, és ezt azért nem akarom kiiktatni, mert itthon a wifit is használjuk. Nekem igazából csak a sávszél limite miatt kellene.
2015. márc. 8. 19:57
 9/10 anonim ***** válasza:

Meg lehet oldani természetesen, csak kicsit problémás szokott lenni, főleg a címzés miatt, de gondolom értesz annyit az informatikához, hogy meg tudd oldani majd.

Lényeg, hogy ugye most ez a routered kioszt egy címtartományt, mint pl a 192.168.1.100-tól és 192.168.1.1 alatt tudod elérni, na már akkor a másik routert majd a WAN (kék) porton keresztül kell majd rá csatlakoztatnod és 192.168.2.1-es IP-t kell neki adni LAN IP-nek (WAN IP-nek meg kioszt neki valamilyen címet a jelenlegi router), hogy ne legyen gubanc.


Egyébként még azt is lehet, hogy ilyen árban, vagy 1-2 ezer forinttal drágábban már tudsz venni egy TL-WR841N(D) routert és az valamivel erősebb, de az ajánlott routerrel sincs nagy probléma, max ha gyári hibás, vagy ugye azoknál a felhasználóknál van még gond, akik nem értenek hozzá és csak "rádug, műxik no de mégse jól hát ez szar", szóval hagyjuk.


Mindent meg lehet oldani, csak akarni kell, de a lényeg, hogy meg lehet csinálni a két routeres megoldást is, max ha nem sikerül, akkor írj rám és segítek.

Mindenesetre én bridge-be tenném, mert ugye úgy csak modemként használnád a modem+router kombót és úgy ha nem látja el egy router feladait is, akkor néha nagyobb teljesítményt produkál modemként (kicsit jobb net). De a döntés a tiéd.

2015. márc. 8. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Ja, ha a DHCP-re gondolsz, persze, be tudom állítani manuálisan.
2015. márc. 9. 00:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!