Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Tönkre lehet tenni valakinek...

Tönkre lehet tenni valakinek a gépét IP címen keresztül?

Figyelt kérdés
Láttam hogy (GTA:SA) multiplayer-en fenyegetőznek a tagok hogy "kifüstölöm a géped" ("mivel megvan az IP címed") ennek van alapja?

2015. márc. 14. 22:54
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, de hiába bünteti a törvény, ha nem tudom meg ki a tettes... hát én sem tartom valószínűnek hogy képesek lennének ilyenre, csak mivel nem első eset az ilyen fenyegetés gondoltam megkérdezem... az internet világában ki tudja milyen infókhoz jutnak ezek a pisisek is...
2015. márc. 14. 23:47
 12/22 anonim ***** válasza:
Nem is neked kell megtudnod, hogy ki az elkövető, azt hiszem ezért tartjuk a csendőrséget.
2015. márc. 14. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
47%

Dehogy nem. :D Ha megpingelnek, akkor is tudhatod honnan jött. DDoS is egyépként, pingelésen alapszik csak tömegesen.


Másrészt a DDoS az nem füstöli ki a gépet, csak túlterheltség miatt összeomlik. Ez nem egyenlő az "elfüstöléssel". Az már másik kérdés, ha Hackelési módszerrel veszik át az uralmat a gép felett. (De ez már a fekete kalapos hackernek nevezik. De az ilyen kis csitrik úgy se tudnak ilyet, sőt a szakképzett informatikusok is csak ép hogy.)


Nos visszatérve:

Ha Router mögött vagy, akkor kintről ép, hogy :D köhömm... "láthatatlan" vagy, mivel kintről úgy látszik, mint ha 1 gép lenne, hiába van mögötte 10-20 gép. Szóval, ha látják is az IP-d, nem mennek semmire, mert akkor a routert látják. xD


Továbbá létezik ilyen program is, amivel hálózatot szoktak figyelni: WireShark

[link]


Szóval az ilyen fenyegetések, inkább a tudatlanok ellen jó... Aki minimálisan is ért hozzá, max mosolyog. :D Ami eléggé idegesítő lehet a másiknak. :3 Ép ezért szeretünk az ilyen fenyegetők képébe rögöni. xD Majd még jobban felkapja a vizet, és csak hátradőlünk és mozizunk. XD

2015. márc. 15. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:
Hát én ilyen dolgokhoz valóban nem értek, kíváncsi voltam van e alapja, olyan magabiztossággal irogattak....
2015. márc. 15. 10:55
 15/22 A kérdező kommentje:
#13 nekem az is épp elég ha összeomlik a gép... Tehát ez lehetséges?
2015. márc. 15. 10:58
 16/22 anonim ***** válasza:
100%

Hagyjad őket a p*csába. Amelyik kutya ugat, az nem harap. Aki meg tudná csinálni, az már szakember a javából, a szakik meg nem a SA multin lógnak ;) Nyugi, ezek csak 12 éves vérpistikék akik azt hiszik ha megnéznek 1 kamu jútyúb vidit, már mindent tudnak.

Szép napot

2015. márc. 15. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

Ha 100 gépről pingelnek 1szerre annyitól nem omlik össze. :) Ahhoz nagyobb volumenű pingelési kapacitás kell. Az ilyen emberek, pl. otthonról vagy haverokkal összedolgozva se tudják kivitelezni.


Így az összeomlás se fenyeget.

2015. márc. 15. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:
Értem hogy nagyrészt pisisek de kitudja van valaki ismerőse, rokona stb aki ért hozzá... akkor?
2015. márc. 15. 19:02
 19/22 anonim ***** válasza:
2015. márc. 15. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Az ilyeneknek max az anyukája meg apukája az ismerőse. Szóval azért se kell aggódnod.
2015. márc. 28. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!