Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Hogyan működik a Google...

Hogyan működik a Google képkeresője?

Figyelt kérdés
Mert a szövegeket indexeli a Google , azért olyan gyors, de képekkel mit csinál, ha a szövegkörnyezet nem elegendő? Képeket hogyan indexel? Képelemek alapján?

2015. márc. 20. 07:40
 1/3 A kérdező kommentje:
és már csak azért sem értem, mert bármilyen képet fel lehet tölteni, hogy ahhoz hasonlókat keressen, ami más mint szövegnél, mert a képet nem tudhatja előre, az bármi lehet, de szövegben a szavakat előre ismeri , és ha olyan szót írunk be ami nem létezik, akkor nem is ad találatot, csak az előzetesen indexeltekre
2015. márc. 20. 07:42
 2/3 anonim válasza:
én ezt úgy képzelem el, hogy a képekhez tartozó "cimkéket" tárolja és mikor te beírod, hogy mit szeretnél keresni mondjuk "sapphire r7 videókártya" akkor mind a 3szót kikeresi a cimkék közül és a hozzájuk tartozó képeket kirakja a találatok közé. Ezt úgy, hogy amelyik képnek a cimkéi között ott van mind a 3szó azokat rakja előre. Ezért lehetséges az, hogy kicsit lentebb görgetve már (most ezt a példát véve alapul) más gyártóktól is találsz videókártya képeketet stb. Szerintem így
2015. márc. 20. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
nem arról beszélek! a képkeresőbe lehet feltölteni képet, és tetszőleges képi információra keresni, nem csak szavakra!
2015. márc. 20. 08:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!