Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Mi lehet a baj az internetkapc...

Zsolti0430 kérdése:

Mi lehet a baj az internetkapcsolatommal bővebben lent?

Figyelt kérdés
10 Mbit/s sebességű Invitel ADSL internetem van, külön van egy modem és meg van osztva egy TP-LINK wifi routerrel. A probléma a következő: Ha a router nincs beüzemelve és csak a modemmel működik akkor nincs gond a sebességével, közelíti a 10 Mbit/s-et (~8,5), azonban amint rádugom a routerre és csinálok speedtest-et, a sebesség ilyen 0,5-2 Mbit/s (vagy még kevesebb) között ingadozik és időnként meg is szakad az internet. Akkor is ilyen lassú, amikor egyetlen mobil eszköz sincs a wifire kapcsolva, sőt a routeren még a wifit is kikapcsolom. Szóltam az Invitelnek, azt mondák hogy részükről minden rendben van és nálam van a hiba. Biztos voltam benne, hogy akkor nyilván csak a routerrel lehet a probléma, ezért kölcsön kértem egyik haverom (még szinte új) wifi routerjét, beüzemeltem ahogy kell, és azzal is ugyanazt a lassú sebességet mértem. Az nem létezik hogy mindkét router rossz legyen. A modem is jó elvileg, mert router nélkül jó a sebesség. Gyanakodtam hogy esetleg az ethernet kábelek lehetnek rosszak, de azok cseréje sem oldotta meg a problémát. Én feladtam, valakinek van ötlete mi lehet a baj?

2015. márc. 24. 08:19
 1/6 anonim ***** válasza:
LAN-on jó a sebesség?
2015. márc. 24. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Azt hogy tudom megnézni? Bocsi annyira nem értek hozzá :/
2015. márc. 24. 09:57
 3/6 anonim ***** válasza:
Egyik gépről másolsz valamit a másikra, és nézed a sebességet.
2015. márc. 24. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Úgy nincs probléma
2015. márc. 24. 10:24
 5/6 anonim ***** válasza:
És ha a második routeren kikapcsolod a DHCP-t, és LAN portra kötöd a bemenetet? (Így switch lesz belőle.) Úgy a net milyen?
2015. márc. 24. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Bocsi ezt nem igazán értem :/
2015. márc. 24. 10:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!