Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » A facebook és a google informá...

A facebook és a google információt gyűjt arról, hogy én mit csinálok más weboldalakon? Ha igen hogy kapcsolhatom ki?

Figyelt kérdés
Általában ott veszem észre, ha keresgélek valamit neten, pl merevlemezt vaterán akkor arról jön elő facebookon hirdetés, ha videokártyát akkor azokról, ha ruhát keresek valami kínai áruház weboldalán akkor azokról jön elő hirdetés. Kegyetlen idegesít, hogy a google vagy a facebook információt gyűjt arról, hogy én más weboldalakon mit csinálok. Hogyan tudom ezt a problémám megoldani? Firefoxot használok böngészőnek.
2015. márc. 27. 10:50
 1/6 anonim ***** válasza:

biztos van valami beállítás náluk(legalább is valamennyi), de nem fogom neked meg keresni


röviden:

[link]

[link]

2015. márc. 27. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:

operahoz van egy alkalmazas a ghostery ami blokkolja az ilyen adatgyűjtőket meg hirdetéseket

próbáld ki lehet firefoxhoz is van

2015. márc. 27. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Úgy látom, hogy sikerült a ghostery-vel.
2015. márc. 27. 11:13
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem értem, hogy miért zavarnak a célzott hirdetések, de ha nem akarod látni őket, használj adblock-ot, ha meg el akarsz bújni, használj VPN-t és/vagy Tor-t.
2015. márc. 27. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Pedig ebben semmi meglepő nincs. Ha valamiért nem kell fizetned, akkor te vagy az áru!

Ez van! Persze a fent említett megoldásokkal valamilyen szinten blokkolhatod őket, de amit használod a szolgáltatásukat, tovább gyűjtik az infókat.

2015. márc. 27. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

" operahoz van egy alkalmazas a ghostery ami blokkolja az ilyen adatgyűjtőket meg hirdetéseket

próbáld ki lehet firefoxhoz is van"


van

2015. márc. 27. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!