Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Összekötöttem két wifi routert...

Bari Zsolt kérdése:

Összekötöttem két wifi routert. Hogyan tudnék belépni az új router admin felületére, ha mindkettő IP címe megegyezik? A régi adsl modem router.

Figyelt kérdés
2015. márc. 28. 20:33
 1/7 anonim válasza:
Két routert, hogy kötötted össze? Valamelyiknek kapnia kell a lenetet, akkor másik maximum egy másik eszköz lehetne, aminek kioszt egy belső hálozati címet. Ha megnézed azt a "fő" routert amibe a net megy, hogy milyen eszközök vannak hozzá csatlakoztatva, akkor látnod kellene a routrnek a címét is...Feltételezem, hogy sorba vagy kötve router1-router2-TE(wifin,utp-n)
2015. márc. 28. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
bár én még soha nem próbáltam összekötni 2 routert, viszont 2 eszköz azonos címen nem lehet egy hálózaton!
2015. márc. 28. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Milyen routerekről (pontos gyártó és típus) van szó? Miért akarod őket összekötni?


Ha - egyébként a fórumokon sokszor megjelenő kérdés - a vezetéknélküli lefedettség (amihez elegendő egy vezetéknélküli elérési pont is, nem szükséges hozzá útválasztó funkció) növelése miatt, akkor:

1. Ne kösd össze a két routert, hanem kösd az új router LAN portját össze a számítógéppel.

2. Lépj be az új router kezelőfelületére, és

- Állítsd át a LAN oldali IP-címét olyanra, ami a régi router IP-címtartományában van, de nem egyezik meg a régi router IP-címével, illetve nem esik bele a régi router DHCP-címtartományával. Tehát ha a régi router IP-címe: 192.168.0.1 és a 192.168.0.100 és 192.168.0.200 IP-címek között oszt ki DHCP-n keresztül IP-címet, akkor az új router IP-címe legyen 192.168.0.2.

- Az új routerben kapcsold ki a DHCP-szervert.

- Ha a régi routeren is van wifi, érdemes azonos SSID-t, WPA(2)-kulcsot, és egymástól távoli csatornát beállítani, hogy ne zavarják egymást, de a kliensek tudjanak könnyen váltani a két adó között.

3. Ha mindent beállítottál, akkor a régi router egyik LAN-portát kösd össze az új router LAN-portjával.

2015. márc. 28. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szóval így: [link]
2015. márc. 28. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Jelenleg mindkettő működik.Korábban már sikerült belepnem az új router menüjébe(ds-link),jelismétlő modba állítottam.Csak újra nem sikerül.Lan1 pc-be,wan másik eszkozbe.A régi adminjat adja be(Zte).
2015. márc. 28. 21:01
 6/7 anonim ***** válasza:

"Lan1 pc-be,wan másik eszkozbe."

Nem jó. Csináld ahogy leírtam. A dupla NAT csak további bonyodalmakat okoz.


"az új router menüjébe(ds-link),jelismétlő modba állítottam"

Mind a kettő eszköz vezetéknélküli módja legyen szimpla AP.

2015. márc. 28. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi szépen!
2015. márc. 28. 21:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!