Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Ha egy szerzői jogi védelem...

Ha egy szerzői jogi védelem alatt álló zenét átalakítok egy kicsit (pl. felgyorsítom, más hangszínt adok) vagy gyökeresen megváltoztatom, azt már tudom jogtisztán használni kereskedelmi vagy non-profit célra?

Figyelt kérdés

Ha igen, akkor elegendő egy kicsi változtatás hozzá (pl. csak felgyorsítás)? Ha nem, akkor kikerülhető a szerzői jog úgy, hogyha a számot újraénekelik és újrakomponálják? Tehát nem az eredeti zenét használják fel, hanem újra elkészítik ugyanazt.


Mi a helyzet a Nightcore számokkal? Ha csinálok egy ilyet, az már jogtisztának minősül?



2015. ápr. 4. 10:57
 1/3 Szirty ***** válasza:
100%

Ez a plágium, durvábban lopás.


"Tehát nem az eredeti zenét használják fel, hanem újra elkészítik ugyanazt. "


Veszélyes vizek ezek, nagyon nehezen vagy leginkább sehogy nem fogod tudni bebizonyítani, hogy nem a másik mű alapján készült.

2015. ápr. 4. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Röviden: nem.


Hosszabban: ez plágium, gyengébbek kedvéért lopás. Ha figyeled a tévét-rádiót-egyéb médiát, gyakran találkozhatsz azzal, hogy ki kit perel be amiatt, hogy hasonlít egy zeneszám egy másikra. Bár kötve hiszem, hogy a te "műved" olyan ismert lenne, hogy bárki észrevenné, de ha esetleg mégis, akkor akár még nagyon csúnyán is járhatsz.

2015. ápr. 4. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszaitokat, erre voltam kíváncsi. Mondjuk én se hiszem, hogy olyan nagyon ismertté válnék, de jobb mindenre felkészülni. Köszönöm még egyszer!
2015. ápr. 4. 13:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!