Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Hogyan lehet interneten rendelni?

Hogyan lehet interneten rendelni?

Figyelt kérdés

Légyszi ne röhögjetek ki, amiért ezt nem tudom - mert máshol már megtették - de végre szeretném tudni, hogy hogyan lehet postán küldött, netről rendelt cikket megrendelni, és pénzen és neten kívül még mi szükséges hozzá.

Elég hozzá, ha csak fiatalkorú vagyok, vagy csak felnőttkorúnak lehet ilyet?


Amiatt kéne, mert már vagy három olyan dolog van/volt már, amit szerettem volna, a zsebpénz is megvolt hozzá, viszont a városban egy szaküzletben se volt kapható.

Netről viszont még soha nem rendeltem - szerintem szüleim se -, szóval gőzöm sincs, hogy mi kell hozzá, milyen procedúrán kell hozzá végigmenni, stb.


Bankkártya mindenképpen szükséges hozzá? Az egyetem/kollégium mellett szüleimtől kaptam egyet, spóroltam is idővel annyit rajta, hogy onnét is tudnék fizetni, de mivel a neten keresztüli fizetési módokról halvány lila gőzöm sincs, ezért legjobb lenne egy olyan, ahol neten csak a postacímet és az igényt jelölöm meg, és pár nap múlva személyesen kihozzák, és csak akkor kell a kiszállító embernek készpénzben fizessek.

Meg lehet ezt így oldani,vagy ez ennél bonyolultabb?



2015. ápr. 7. 16:27
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
kikeresed az adott terméket és megrendeled!Lehet bankkártyásan egyből vagy utánvétellel fizetni!Kérheted pick-pack pontra ha van a közelben vagy a helyi postára vagy futárszolgálattal!Megadott idő között is lehet rendelni!PL te iskolában vagy és mondjuk ne reggel 9-kór kopogtasson a futár hanem délután 3-kór!
2015. ápr. 7. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ha én a kollégium címére szeretném, az akkor most melyik? Futárszolgálat?
2015. ápr. 7. 16:47
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Igen.


Van egy termék.


Kosárba rakod.


Rendelés módja: Futárszolgálat


Aztán pedig kitöltögeted az adataidat.


Megjegyzésbe, meg oda írod, hogy ettől-eddig tudod átvenni a csomagodat. (Pl. Du. 3-tól Este 8-ig.

2015. ápr. 7. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Még egy fontos kérdés, ha szabad lesz:

Ha ugyanattól a kereskedőtől, ugyanabból a webshopból szeretnék pl. 2 (netalántán több) terméket megvenni, az megy egyszerre, vagy csak külön külön?

Érzékelik, ha több terméket is egy helyről jelölök meg, vagy netalántán ehhez van valahol csoportosítási lehetőség, amit nekem kell jelöljek?

2015. ápr. 7. 18:31
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerre hozzák persze.
2015. ápr. 7. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Ha jól sejtem ez az a kosárbarakásos dolog, nemde?


Amúgy az eddigieket köszönöm, meg hogy nem hülyéztetek le, mint máshol.

Ment mind a három pont...

2015. ápr. 7. 18:52
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Pontosan ugyanúgy ahogy egy üzletben. Van ahol vásárlás előtt regisztrálnod kell, van ahol nem. Elkezded berakosgatni a kosárba amit meg szeretnél rendelni. Miután mindent összeszedtél megkeresed azt a gombot/menüpontot ahol meg lehet mindezt rendelni. Ki kell töltened a szállítási címet, itt megadod a nevedet, telefonszámot és a címed ahová szeretnéd a szállítást kérni. Kollégium esetén célszerű épületet és ajtót is oda írni, de a futár általában felhív telefonon mielőtt érkezik. Esetleg megjegyzésbe oda írhatod, hogy kollégiumról van szó és hívjanak fel amikor jönnek. Kiválasztod, hogy futárral és utánvétellel szeretnéd kérni. Előfordul, hogy fizetned kell a kiszállításért, van ahol ingyenes, esetleg x összeg fölött ingyenes. Miután rányomsz a megrendel gombra általában azonnal kapsz egy emailt ami összegzi, hogy mit is rendeltél. Üzlete válogatja de van ahol fel is szoktak hívni, hogy megerősítsék a rendelést (főleg nagyobb összegű megrendelések esetén). Az emailben az is benne szokott lenni, hogy mikorra várható a szállítás. Van ahol sms-t küldenek amikor átadták/futárszolgálat átvette, van ahol felhívnak, hogy akkor holnap átadják és mikorra várhatod. Amikor megérkezik a futár kifizeted a rendelésed, ő pedig átadja neked a dobozt. Jó dolog pontos összeggel készülni, mert a futár nem biztos, hogy vissza tud adni nagyobb címletekből.
2015. ápr. 8. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!