Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Mit ajánlotok olyan gépre,...

Jani212121 kérdése:

Mit ajánlotok olyan gépre, ami 20 méterre van a routertől?

Figyelt kérdés
UPC-s vagyok,veszek nemsokára egy új gépet a szobába,de a router elég messze van,konkrétan 20 méterre a nappaliban(2 helyiséggel arrébb). Szerintetek egy wifis hálózati kártyát vagy kábelezéssel oldjam meg a problémát(ha kábelezéssel,akkor hogy? Cabelcon 4.9-es kábel van a routerben)

2015. ápr. 25. 17:56
 1/9 A kérdező kommentje:

Én erre gondoltam:

[link]

2015. ápr. 25. 17:58
 2/9 A kérdező kommentje:
Azt még kihagytam,hogy a végeredmény gyors kell,hogy legyen.Egy példát mondanék erre.Hogyha le akarok tölteni valamit internetről(amit a régi gépemmel kábelen keresztül 5-8 Mb/s-os sebességgel tettem),akkor az legalább ugyanolyan sebességgel tegyem,mint a régi gépemen.
2015. ápr. 25. 18:09
 3/9 anonim válasza:

Akkor ezt az USB-s eszközt ajánlom abban az esetben, ha WI-FI vel szeretnéd megoldani a hálózatot, de a wifi nem ajánlott ilyen távolságra:

[link]


A routeredből egy UTP kábelt is tudsz húzni(a végén RJ45-ös csatlakozó van), de viszont ennek a kiépítése sokkal macerásabb, de stabilabb és teljesítményben sokkal jobb.

2015. ápr. 25. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

A legbiztosabb, ha a router LAN portjától a gépig kihúzol egy UTP-kábelt. A legszebben ezt kábelcsatornával, fali aljzatokkal lehet megcsinálni - de ehhez a kábelre az csatlakozókat (RJ45) "krimpelni" kell egy fogóval. Ha nincsen vakolat alatti kábelcsatorna, akkor lehet falon kívül is kiépíteni - de ehhez fúrni kell.


Ha nincs lehetőséged fúrni, és a szoba és a nappali egy fázison vannak, akkor használhatsz áramhálózati adaptereket. Egy adapter a router közeli aljzatba, amit összekötsz a router egyik LAN-portjával; egy másik adapter meg a szobába a géphez közel, amit összekötsz a gép LAN portjával.


A harmadik eshetőség a vezeték nélküli kapcsolat.

A probléma ezzel az, a mikrohullám kb. úgy terjed, mint a fény: ha beleütközik valamibe, akkor elnyelődik/visszapattan/szétszóródik, így a jel gyengül, minősége romlik. Jó esetben - bár beltérben 20 méter 2 fallal jelentős távolság - tudod fogni a jelet, rosszabb esetben viszont nem. Be lehet iktatni jelerősítőt (repeatert), ami veszi a router jelét és azt felerősítve továbbítja a kliensnek, de az sebességcsökkenést, illetve plusz hibalehetőséget jelenthet.

2015. ápr. 25. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

"Akkor ezt az USB-s eszközt ajánlom"

Én meg nem.

Olyan szakmai hülyeségek vannak a termék leírásában, hogy az már fáj.

58 dBi nyereséget ír egy kis 2,4 GHz-es Yagi-antennának (tessék megnézni, hogy egy normális forgalmazó milyen nyereségű Yagi-antennákat árul: [link] ), meg 5800MW-tot (5,8 GW!!!)...


"Egy valódi 58 - 60 dBi nyereségű antenna a WiFi eszközök által használt 2,4 - 2,5 GHz frekvencián 50 méter átmérőjű parabola reflektort igényel. Ekkora antennákat rádióteleszkópok használnak a távoli világűr kutatására. "

[link]

2015. ápr. 25. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

[link]


dióhéjban így néz ki a ház alaprajza(a felesleges szobákat nem rajzoltam bele).

2015. ápr. 26. 20:23
 7/9 anonim ***** válasza:
Elvileg lehetséges, az ajtókon keresztül juthat jel az eszközig (amit érdemes egy USB kábellel kivezetni a számítógéptől). Ha rossz lenne a jel, akkor az eszközre lehet rakni irányított antennát (Például: [link] ), amit a nappali/ a router irányába forgatsz.
2015. ápr. 26. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A legjobb megoldás szerintem is az internet kábel.

#7 nem tudom pontosan mire értetted, de az usb kábelek hatótáva kifejezetten rövid.

2015. máj. 7. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"#7 nem tudom pontosan mire értetted, de az usb kábelek hatótáva kifejezetten rövid."

Arra értettem, hogy az USB-s wifi adaptert egy USB-s kábellel - bár nem nagy távolságra - de el tudja mozdítani géptől, így jobban tudja variálni a ráapplikált antenna pozícióját.

2015. máj. 7. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!