Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Felelős egy internetes hírpotá...

Felelős egy internetes hírpotál a cikke alatt megjelenő megjegyzésekért?

Figyelt kérdés

Baleseti hírekre gondolok, ahol a kommentelők senkit sem kímélve, teljesen érthetetlen okból eltérnek a hír tárgyától és minősíthetetlen hangvételben kezdenek vitákat, oda nem tartozó témakörökben.


Egy friss példa, a kommenteket olvassa el.: [link]


Tényleg lehet így online újságot működtetni, hogy teszem azt megjelenik egy sajnálatos baleset és a cikk alatt, pedig elszabadulnak az indulatok, teljesen megmagyarázhatatlan okból?



2015. máj. 17. 22:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom igen ezért vannak a moderátorok!
2015. máj. 17. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Néha én is írok megjegyzéseket, de a lap, ahova írom, munkaidő után, csak fogadja azokat és másnap, munkaidő kezdetével jelennek meg, ha megfeleltek a moderálási alapelveknek.


Szerintem nagyfelelőtlenség moderálatlanul kommentelhető hírújságokat üzemeltetni, ahova éjjel nappal lehet beírni és minden megjelenik.


Sajnos sok súlyos baleseti hír van, ahol, csak később jelenik meg a halálesetről szóló közlemény. Ezekben az esetekben még borzasztóbb az, hogy egyáltalán engedték a megjegyzéseket, ill. egyáltalán nem szűrték azokat...


Pl. mi van, ha valaki elveszíti egy hozzátartozóját és később beperli a hírújságokat, ahol a gyalázkodó kommentelők megjegyzéseit nem törölték le időben?

2015. máj. 17. 22:53
 3/11 Szirty ***** válasza:

Részlet a "Hozzászólások az ORIGO cikkeihez" c. oldalon található szövegből:

[link]


"A felhasználó tudomásul veszi, hogy az Origo komment szolgáltatást üzemeltető Origo Zrt. nem köteles ismerni a kommentek mindenkori, aktuális tartalmát, de amennyiben bárki felhívja a figyelmét egy, a felhasználási feltételeket vagy törvényt sértő tartalomra, a 2001. évi CVIII. törvény 10. § és 13. § rendelkezéseinek megfelelően az üzemeltető eltávolítja azt."


"Bárki, aki az Origo komment felhasználójaként regisztrálja a magát, egyúttal elfogadja és tudomásul veszi a jelen felhasználási feltételekben meghatározott szabályokat.

Az Origo komment szolgáltatásait a felhasználók saját felelősségükre veszik igénybe.

A Szolgáltató fenntartja magának a jogot, hogy minden további értesítés nélkül törölje azon felhasználókat, akik bármely más személy nevével, képmásával, e-mail címével vagy más személyes információjával visszaélnek, különösen, ha a felhasználó által az Origo komment szolgáltatáson keresztül megjelenített tartalom:"

2015. máj. 17. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Értem, szóval náluk nincs moderátor, hanem egymást jelentgetik a felhasználók... Amit, meg vagy nem lehet, vagy nem törődik a bejelentésekkel senki sem, mert az egyik kommentelő, pl. a fenti cikk alatt alpári hangon szidalmazza a hírújságot is.


Egyszóval a szabályaikkal determinálják, hogy megfontolt felhasználóik ne legyenek!

2015. máj. 17. 23:34
 5/11 Szirty ***** válasza:

Szerintem több oka is van annak hogy így működik.


Az egyik, hogy minden üzenet szubjektív alapú moderálása felvetné a szabad vélemény nyilvánítás akadályozásának kérdését. Nyilván vannak egyértelmű esetek, de ne mind az.


A másik pedig szerintem az, hogy a nagy számú hozzászólás miatt sok embert kellene alkalmazni hogy egyenként minden üzenet moderált legyen.

2015. máj. 18. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Ha itt a GYK n beszólsz valakinek ott a jobb oldali sarokba a bejelentő gomb és vagy törlik az illetőt vagy az üzenetét


Másik hogy be lehet építeni az automatikus moderálást minden weboldalba


pl:te egy sajt vagy eredmény:te egy ******** vagy

2015. máj. 18. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Egyébként olvastam a hozzáoszlásokat és az igen is személyes tehát egy bizonyos illető irányában történt.


[link]

2015. máj. 18. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Szirty ***** válasza:

Helló tundikie!


Igen az origó is ilyen. lehet szólni hogy nézzék meg. Nem figyelsz? :-)

Az automatikus moderálás meg kb annyit ér mint falábnak az iszappakolás (nem használ, de legalább büdös).

Ugyanúgy leírják a nem szalonképes szavakat csak csillagokkal, kukacokkal kipontozva stb.

Igaz konkrétan a szót nem írta le de azért mindenki pont ugyanúgy tudja mit írt, mint ha leírta volna. Semmi értelme így.

Meg aztán akkor már nem is írhatsz a p*natubo vulkánról és nem értekezhetsz fa*zárításról, mert akkor is törölnek, pedig ezek a legkevésbé sem csúnya szavak.

2015. máj. 18. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Szirty igen így van az ember másként reagál arra ha azt írják neki hogy te egy nagy csomag vagy mint te egy nagy *****vagy tudja hogy mi de másképp reagál
2015. máj. 18. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Nem igazán azokat féltem, akik alpári stílusban beírnak egy baleseti hír alá, majd egymásnak esnek, egy olyan témán, aminek köze sincs a fenti hírhez.


Én leginkább azokat féltem, akikkel történik valami rossz, majd azt leközlik az internetes hírportálok, végül oda jutunk, hogy a saját gyászjelentésünk alatt gyalázkodik a lakosság fele...


Ha elveszteném egy hozzátartozómat (vagy súlyos sérülés érné), erkölcsi alapon jogosnak érezném, hogy bepereljem azokat a hírújságokat, ahol lehozták a balesetet, majd hagyták, hogy a megjegyzések rovatban elszabaduljon a pokol.


Függetlenül attól, hogy az egyes online hírújságok, mintegy állam az államban, láttszólag saját törvények szerint működnek. Tisztelet a kivételeknek!

2015. máj. 18. 19:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!