Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Hogyan tudom automatikusan...

Hogyan tudom automatikusan csatlakoztatni a gépet az internetre?

Figyelt kérdés
Szélessávú netem van mert 2 gép van összekötve a nettel. Eddig minden működött de tegnap óta manuálisan kell csatlakoznom a netre. Kiírja hogy szélessávú kapcsolat hozzáférés:helyi és internet valamint alatta Hálózat 3 Hozzáférés: Csak helyi (Windows vista op. rendszer)

2015. máj. 22. 15:19
 1/3 P.O.C. ***** válasza:

Két gép esetén már érdemes lenne routert használnod.


Ha PPPoE -t használ az internet kapcsolatod, akkor így tudsz automatikusan csatlakozni.

Létrehozol egy tetszőleges nevű, de .bat kiterjesztésű állományt a következő tartalommal:


START Rasdial "kapcsolat név" "felhasználónév" "jelszó"


Elmented és bemásolod az indítópultba:

C:\Users\felhasználónév\AppData\Roaming\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\Startup


Ezek rejtett mappák így vagy engedélyezed a rejtett mappák megjelenítését. Vagy így írod be az intéző címsorába:

%AppData%\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\Startup

2015. máj. 22. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
De már van router azért nem értem mi baj
2015. máj. 22. 17:21
 3/3 P.O.C. ***** válasza:

Akkor meg nem konfiguráltad a routert előírásszerűen.

Ha routered van, akkor nem kell semmiféle másodlagos kapcsolatot létrehoznod a Windowsban, csak fel kell telepíteni a halókártya driverét bekonfigurálni a routert és kész.


Eddig gyakorlatilag switch -ként használtad a routered és nem routerként.


Valahol itt kezdődik egy router beállítása:

[link]


Ha nem érted, mond meg a routered pontos típusát és az Internet szolgáltató nevét és segítek.

2015. máj. 22. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!