Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » A router nagyon belassítja az...

A router nagyon belassítja az internetet. Ennek mi lehet az oka?

Figyelt kérdés

16 GB-os Telekom mobilinternetem van.

Ha az USB modem közvetlen a gépre van kötve akkor ennyi a sebesség: [link]


Ha USB-s routeren keresztül osztom meg akkor ennyi:

[link]


Ami feltűnt hogy a gépre kötve pirosan világít a modem, a routerre kötve pedig kéken.

Illetve ami még furcsa nekem hogy a router fullos térerőt mutat, a gépen meg csak 1-2 csík van és mégis sokkal gyorsabb.

Mi lehet a gond?



2015. máj. 26. 14:32
 1/9 Tengor ***** válasza:
Milyen router?
2015. máj. 26. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 P.O.C. ***** válasza:
100%

Mi a router típusa?

Csak tipp, de lehet hogy a router csak 3G -t támogat, a modem meg 4G -s.


Amúgy meg alapból sok baj van a mobilnetes routerekkel, és a modem támogatásuk is gyér. Legyen az akármilyen típus.

2015. máj. 26. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
ASUS RT-N14U router. Tegnap vettem. A Media Markt-ba ajánlották. Azt mondták jó lesz ehhez a modemhez.
2015. máj. 26. 14:51
 4/9 P.O.C. ***** válasza:
Hát, annak támogatnia kéne a 4G -t. Rakd fel a legújabb firmware -t, ha nem javít rajta vidd vissza.
2015. máj. 26. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Most a 3.0.0.4.376.3677 van rajta. A router szerint ez a legfrissebb.
2015. máj. 26. 15:00
 6/9 P.O.C. ***** válasza:
Sajnos magától nem fog megjavulni, beállítás meg nincs erre. Próbálkozni kell egy másik márkával ami támogatja a modemedet.
2015. máj. 26. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
És nem a Media Markt-ban kell vásárolni mert ott jóesetben is 1.5-ször annyiba kerül minden mint neten.
2015. máj. 26. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Egy kis kutakodás után ráraktam a routerre ezt a szoftvert és most úgy látszik így már jó a mobilnet: [link]


Ezt már routeren keresztül mértem: [link] :)

2015. máj. 26. 17:39
 9/9 P.O.C. ***** válasza:
Igen, ez egy moddingolt firmware. Csak az a baj, hogy elveszted a garanciát vele. De ha gari előtt visszaállítod az eredetit, akkor nem foglalkoznak vele.
2015. máj. 26. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!