Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Tényleg megmaradnak a könyvjel...

Tényleg megmaradnak a könyvjelzőim?

Figyelt kérdés
Sajnos meg kell válnom a számítógépemtől és csak néhány hónap múlva lesz újra. A jelenlegin Google Chrome-ot használok, bejelentkezve a G-fiókommal. Úgy tudom, hogy amilyen oldalt könyvjelzőbe teszek, azt elmenti nekem, úgyhogy ha esetleg kijelentkeznék a böngészőből, és máskor, másik gépen újra bejelentkezek, akkor megmaradnak a könyvjelzőim. Az lenne a kérdésem, hogy ez igaz? Magabiztosan jelentkezzek ki most és később meglesz az a közel 3000 könyvjelzőm? Köszönöm a válaszokat!

2015. máj. 28. 22:42
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem vágom de ha biztosra akarsz menni, ki is lehet menteni egy fájlba.
2015. máj. 28. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

C:\Users\A Te felhasználóneved\AppData\Local\.


Windows embléma + R és beírod az alábbi elérési utat a felhasználóneveddel kiegészítve.


Teendő: Az itt található "Google" mappát amelyet a megadott elérési út alatt találsz, másold ki és mentsd le olyan helyre, ahonnan nem vesznek el.


Mi a teendő miután vissza akarod másolni az adatokat?


Egyszerű. Miután az új gépedre feltelepítetted a Google Chrome-ot, visszamásolod és felülírod a "Google" mappát amit a Google Chrome létrehozott ugyanott, ahonnan kimásoltad.


~ Remélem, segítettem!

2015. máj. 29. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Tengor ***** válasza:

Igen. A könyvjelzőket, előzményeket, bővítményeket a felhőbe szinkronizálja a Chrome, ha bejelentkezel. (Beállítható, hogy mit szinkronizáljon)

Persze érdemes biztonsági mentést csinálni róla, a fentebb leírt módokon.

2015. máj. 29. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

ha biztosra akarsz menni:


ki exportálod a google chromal, egy html fájba, amit meg feltöltesz pl.: onedrive, google drive-ra stb.

2015. máj. 29. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Semmit nem kell exportálni. A könyvjelzőid a google accountba fogja "lementeni" a számítógéped. Ha bejelentkezel egy másik gépről akkor megfogja kérdezni, hogy szeretnéd-e betölteni a régebbi beállításaidat.
2015. máj. 29. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!

Végül kiexportáltam egy fájlba őket, biztos, ami biztos. Könnyen megtaláltam, a Chrome könyvjelzőkezelőjében volt erre külön opció. Mondjuk pont most frissült az egész külalakja a könyvjelzőkezelőnek, de azért megtaláltam. :)

A beállításaim szerint minden szinkronizálva lesz, de ha valami oknál fogva elvesznek, akkor megvannak egy fájlban. Köszi még egyszer a tanácsokat, szép napot kívánok! :)

2015. máj. 30. 13:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!