Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Ha én le szeretnék tölteni...

Ak0sgfx kérdése:

Ha én le szeretnék tölteni valamit az internetről, akkor vigyáznom kell, hogy olyat ne töltsek le, ami vírusos?

Figyelt kérdés
Az egyik haverom figyelmeztettet, hogy vigyázzak a vírusokkal, mert a számítógépet könnyen megfertőzhetik. Az egyik haverom le szeretett volna tölteni egy zenét, de véletlenül le szedett egy vírust.

2015. jún. 2. 19:49
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem árt. Használhatsz víruskeresőt is, az besegít, de akkor is ésszel kell használni a számítógépet.
2015. jún. 2. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi :D Vigyázni fogok.
2015. jún. 2. 20:09
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem válaszolok privát üzenetben.


Biztos tanítják iskolában is, hogy oda kell figyelni, de ez miért is lényeg?

2015. jún. 2. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Mert lehetnek olyan emberek, akik elfelejtik, és véletlenül le szednek valamit, ami vírusos.
2015. jún. 2. 20:37
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem lehetnek, hanem vannak. Elég csak szétnézni ezen az oldalon. Az emberek 99%-a informatikai analfabéta.
2015. jún. 2. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Én ezt nem tudtam.
2015. jún. 2. 20:43
 7/7 anonim ***** válasza:

"Biztos tanítják iskolában is, hogy oda kell figyelni" Pont nem tanítják. Csak Office van a 4 éves tananyagban, semmi használhatót nem tanítanak, de hát az iskola nem arról szól, hogy hasznos tudást adjon. Arra ott van az élet.

Zeneletöltésnél már jártam úgy hogy az xy.mp3 helyett egy xy.exe (futtatható fájl, ki tudja mit csinál) akart lejönni. Na mondom elmész te a jó... le sem töltöttem, szép kis vírust kaphattam volna vele. Oda kell figyelni, ennyi az egész. Ha kérdésed van, keress rá vagy tedd fel, főleg, ha nem tudod mit csinálsz és el fognak kerülni a vírusok. Telepítőkkel is érdemes vigyázni, szinte mindegyikben van valami, ami pluszban fel akar kerülni a gépre. Toolbar, reklámprogram, akármi. Célszerű mindig az egyéni telepítést választani és az ilyenek mellől kiszedni a pipát. Van ahol nem is pipa van, hanem először fogadd el a használni kívűnt program szerődését, majd a reklámprogramnál ugyanezt. A felhasználó nem figyel, tudja, hogy mindig el kell fogadni, nyom is az Accept gombra és nem érti miért került fel olyan a gépére, amit nem is telepített. Hosszú ideig lehetne erről még írni. Megbízható helyről nem fogsz vírust kapni. A weboldalakon megjelenő "Vírusos a géped" hirdetéseknek nem kell hinni! Egy helyről, a gépedre telepített vírusvédelemtől kell komolyan venni a riasztásokat.

2015. jún. 3. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!