Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Hogyan lehet elérni, hogy egy...

Hogyan lehet elérni, hogy egy youtube-linket, ha beírok dokumentumba, akkor ne a link krikszkrakszai legyenek, hanem pl egy dalcím?

Figyelt kérdés
Azaz linkelni akarok egy dalt egy szövegben, de nem a linket akarom, hogy lássák, hanem az előadót és a dal cimét, ám ha erre rákattintanak, a youtube megfelelő videója ugrik fel.

#dal #link #YouTube #dalcím #dokumentumba illesztés
2015. jún. 7. 23:21
 1/5 anonim ***** válasza:

Office 2007-ben:

beszúrás/hiperhivatkozás

2015. jún. 8. 04:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

automatikusan sehogy (vagyis de, ha írsz rá vb-t, de azt nem fogsz)

szóval ahogy fentebb leírták, a beszúrásnál megadhatod, mi jelenjen meg a link helyett

2015. jún. 8. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Szerintem nem tudtam rendesen körülírni, hogy mit akarok.

Egy dokumentumba, de valüójában a neten is bármilyen szövegben előfordulhat az, hogy ki van emelve egy szó, akár aláhúzással, és más betűszínnel, és ha rákattint az ember, akkor feljön egy link. Na, ilyesmit szeretnék. Bemásolni egy szövegbe egy youtube-linket, de nem akarom, hogy a linket lássák, hanem csak ki legyen emelődve előadó-dalcim-ként, és ha rákattintanak,akkor feljön az oldal.

Ezt hogyan kell megcsinálni, mivel láthatjátok, hoyg rém ostoba vagyok ehhez, óvodás szinten kérném, hogy valaki magyarázza el, lépésről lépésre (ide kattintok, oda kattintok, kijelölöm stb...)

2015. jún. 8. 22:56
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem látod át a működését... weboldalon is úgy működik, hogy a html kód tartalmazza a linket és a megnevezést is. Wordbe is így működik és kézzel meg kell adni. Olyan nincs, hogy általánosan minden szövegben működjön. Jegyzettömbben pl megoldhatatlan...

Továbbá ahova beilleszted a linket honnan fogja tudni a szám címét? Bizonyos weblapok tudják, de úgy, hogy beilleszted a linket, lefut egy javascript és lekéri youtuberól a szám címét majd létrehoz egy kódot ami tartalmazza az url-t és a szám valódi címét. Ezt a böngésző átfordítja ilyen aláhúzott linkre...

Jóval összetettebb mint ahogy elképzeled és általános megoldás erre nincs!

2015. jún. 8. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Közben rájöttem én is, igy utólag már butának tűnik a kérdés :D
2015. júl. 28. 00:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!