Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Ha az internetszolgáltató nem...

Ago6211 kérdése:

Ha az internetszolgáltató nem teljesíti a szerződés rájuk kiszabott részét fel lehet jelenteni őket?

Figyelt kérdés

Nagyon elégedetlen vagyok a netszolgáltatómmal, mivel gyakran elmegy a net, akár több órára is, és az egészet le se szarják. Nem nálunk van a probléma, mert van mikor visszajön és hetekig jó, és a feltöltési sebesség mindig maxon van, tehát a kapcsolattal nincs gond.


Rövid hibajegyem hozzájuk, hogy látszódjon mi a gond, nem először fordul elő, nem tudok szolgáltatót váltani, mert tanyán lakunk, így ez a mikrohullámú netünk van.

Link: [link]



1. A szolgáltatásuk felhőtlen hetek után ismét megbízhatatlan.

2. Írok Önöknek a Kapcsolatfelvétel menüpont alatt, ahol éppen most is írok.

3. Eltelik 3 nap.

4. Semmi változás

5. Ismét írok.

6. Jön egy e-mail, hogy minden rendben a hibát kijavították.

7. Semmi változás

8. Felhívom Önöket, és önként felajánlanak egy szerelőt, aki kijön hozzánk másnapra, mondom ez nagyszerű, így szakember is láthatja, hogy nálunk minden rendben és jogosak a hibajelentéseim.

9. Nem jön a szerelő, pedig 2 telefonszámon is elérhet minket.

10. Megbeszélünk a szerelővel egy másik időpontot, mégpedig a mai napot, 17:00-ra.

11. Szabaddá teszem a napomat és az adott időpontban várom a szerelőt.

12. Nem jön a szerelő.

13. Felhívom a szerelőt, hogy megint mi a probléma, erre azt mondja, hogy a főnöke lezárta a hibajegyet, mert Ő úgy látja, hogy jó, mire mondom neki, hogy nem jó, nem a főnöke szerint volt rossz az internet és küldte magát hozzánk, hanem én. ÉN. ÉN. ÉN. Beszélgetésünk közben gondoltam valós idejű adatokkal is alátámasztom a panaszaimat, csakhogy éppen nem ismeri fel a rendszerük a végpontunkat.

14. A szerelő azt mondja, hogy egyeztet időpontot a főnökével, mivel valamiért rá is szükség van, majd hívjam fel valamikor.

Én. Én hívjam fel? Miért pont én hívjam fel? Miért nekem kell telefonáljak? Neki van dolga, Ő nem tud pillanatnyilag egyértelmű választ adni.


14+1. Sikerült sebességet mérnem, a képen mellékeltem. Annyit róla, hogy ebből tökéletesen kiderül, hogy maguknál van a gond, ugyanis a feltöltési sebesség maximális, így a végpontunk és az Önök közti kapcsolattal nincs gond. A letöltési sebesség 20* helyett 0,2Mbit (!!!) a ping meg 50* helyett 462ms (!!!).


*Szerződésben foglalt értékek.



2015. jún. 8. 19:33
 1/4 anonim ***** válasza:

Most akkor én mit mondjak...

az internetem 66% elvész míg ide ér...

10mb/s van bekötve, ha lemérem 2,5mb/s-t mutat...

jobb napokon 3,2mb/s akkor 100kb/s-el több is a letöltésem.

szintén gyakran megszakad ha letöltés van, telefon is ezen a vonalon megy... gané az is...


szóltunk nekik, ennyit mondtak: ugyan ennyi pénzért 1mb/s-t tudnak garantálni, szted???

és nincs más szolgáltató itt... (Buda fckn pest...)

2015. jún. 8. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ez inkább jogi kérdés, úgyhogy nem kontárkodok bele, de ez a rész azért megmosolyogtató

"Szolgáltatásunk megbízhatósága az utóbbi 30 napban:

99,9894 %!"

Mobilnet sem jöhet szóba? A telenor lefedettsége elég jó, meg az áraik is a többi szolgáltatóhoz képest(nálam sincs vezetékes net, de a legcombosabb telenor net stabilan hozza a 42Mb\s le és 4,7Mb\s feltöltést).

2015. jún. 8. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
A mobilnettel az a baj, forgalmi keretes, és az a keret eléggé szűkös 4 PC-nek, még ha csak a maileket nézi meg mindenki 3x egy nap, márpedig mi 0/24 használjuk a netet...
2015. jún. 8. 20:26
 4/4 anonim válasza:
Ez nem BTK hanem PTK ügy. Hibás teljesítésért perelheted, de ha megnézed a szerzödésed, látnivaló, hogy te a vesztes oldalon vagy. Jobban teszed, ha szolgáltatót váltasz
2017. jún. 5. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!